بوشهر-ایرنا- مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر گفت: اداره کل ثبت احوال این استان در هفته جاری تنها خدمات ضروری ثبت ولادت و فوت را ارائه می کند و مردم مراجعه خود برای دریافت خدمات غیر ضروری را به هفته آینده موکول کنند.

اسکندر پاسالار روز شنبه در گفت وگو با ایرنا، بیان کرد: دراین هفته اداره ثبت احوال فعال است و بر اساس محدودیت های ۲ هفته ای اعلامی ستاد ملی مقابله با کرونا دو سوم نیروها بر سر کار خود حاضر هستند.
وی افزود: با این حال خدماتی چون تعویض شناسنامه، تغییر نام و نام خانوادگی و سایر خدمات غیر ضروری در هفته های آینده انجام می شود و بوشهری ها در همه ادارات ثبت احوال این استان برای حفظ سلامتی خود در این هفته مراجعه نکنند.
مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر عنوان کرد: بیشترین تعداد مراجعه ها برای دریافت خدمات ثبت احوال مربوط به ثبت ولادت، دریافت کارت ملی هوشمند و تعویض شناسنامه است که تعویض شناسنامه و کارت هوشمند در دفاتر پیشخوان ثبت احوال انجام می شود.
پاسالار گفت: میانگین تعداد مراجعه ها به ثبت احوال استان بوشهر در یک ماه برای درخواست و تحویل کارت ملی هوشمند ۱۲ هزار مورد، برای درخواست تعویض شناسنامه بزرگسالان چهار هزار و ۳۲۱ مورد، برای درخواست شناسنامه نوزاد یکهزار و ۳۳۰ مورد و برای ثبت وفات ۳۵۰ مورد است.
وی اضافه کرد: میانگین تغییر نام در یک ماه ۸۵ مورد و این میزان برای تغییر نام خانوادگی ۹۷ مورد است و ماهانه به یکهزار و ۶۰۰ مورد استعلام دستگاه ها نیز پاسخ داده می شود که در زمان حاضر برای حفظ سلامت کارکنان و مراجعان همه موارد غیر ضروری با یک هفته تاخیر صورت می گیرد.
پاسالار در باره ثبت ازدواج و طلاق گفت: این وقایع بلافاصله پس از ثبت در دفاتر ازدواج و طلاق به صورت برخط در پایگاه اطلاعات جمعیت کشور ثبت می شود و نیازی به مراجعه به ادارات ثبت احوال نیست.
مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر اظهار کرد: برای دورکاری حداکثری نیروها و تعطیلی این اداره منتظر تصمیم استانی هستیم.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار