رئیس سازمان غذا و دارو، در مورد وضعیت تولید و تأمین وسایل و تجهیزات بهداشتی در مقابله با کرونا در کشور، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش ایمنا ، محمدرضا شانه ساز، روز پنج شنبه در کنفرانس خبری وزارت بهداشت، با اشاره به اینکه در شرایط بحران وقوع کرونا در کشور با بحرانی مواجه شدیم، اظهار کرد: حتی کشورهای صاحب نام تولید هم درگیر شدند این شرایط را اتفاق جدید دانست که با هم افزایی وزارت صمت ، سازمان حمایت، تعزیرات حکومتی و دستگاه قضائی تجربه جدید حکومتی را داشتیم.
وی با تاکید به اینکه سرعت عمل در صدور مجوز تولید کالاهای مورد نیاز و تسریع در واردات کالاهایی که قادر به تولید آن نیستیم، گفت: بسیاری از مجوزها یک روزه به تصویب می رسد و بخش اعظم نیازها در داخل تولید می شود.
شانه ساز تصریح کرد: در زمینه ماسک حدود ۸ برابر معمول تولید افزایش رسیده و به حدود ۸۰۰ هزار تولید ماسک رسیدیم، و در زمینه لباس های مخصوص هم از ظرفیت ۲ هزارتایی به بالای ۵۰ هزار ظرفیت رسیده ایم و در زمینه تولید محلول ها و ژل های ضدعفونی کننده نیز به ۱۰ برابر افزوده شده است.
وی با بیان اینکه در روزهای اول به دلیل حجم بسیار بالای نیاز دستخوش مشکلاتی بودیم و حتی کارکنان درمانی با مشکلاتی مواجه بودیم، افزود: به هیچ وجه کمبود خاصی نداریم البته حجمی از آن از طریق واردات تأمین شده و با توجه به افزایش تولید به زودی از واردات هم بی نیاز می شویم.
رئیس سازمان غذا و دارو از تحویل مواد ضدعفونی به داروخانه و تأمین ماسک از طریق داروخانه ها خبر داد و گفت: سازمان جهانی بهداشت الزامی به استفاده از ماسک ندارد اما ما این ظرفیت را ایجاد کرده ایم.
شانه ساز با تاکید بر شرایط تحریم و ظرفیت فوق العاده کشور در تولید دارو، گفت: امیدوارم در سالی که مزین به شعار جهش تولید است بتوان برای تولید محصولات مورد نیاز ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار