هر دارویی که مانع از رشد ویروس در بدن می شود، در هر زمانی که فرد مبتلا به آن می شود، قابل تجویز است.

محققان یکی از شرکت های دانش بنیان به فرمولاسیون تولید داروی رمدسیویر برای بیماران با علایم شدید کووید-۱۹ دست یافتند که بنا بر سیاست های وزارت بهداشت در حال حاضر این دارو تنها توزیع بیمارستانی دارد.
دکتر سعید ملکی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه این شرکت در سال ۱۳۸۱ فعالیت خود را آغاز کرد، گفت: هدف از تاسیس این شرکت، تولید داروهای خاص و وارداتی بوده است؛ از این رو توانستیم بسیاری از داروهای وارداتی مورد نیاز کشور را تولید کنیم.
ملکی، داروهای تولید شده در این شرکت را داروهای وارداتی مورد نیاز برای بیماران مبتلا به بیماری های خاص مانند تالاسمی، سرطان ها و همچنین برخی از آنتی بیوتیک ها و داروهای ضد قارچ و ویروس دانست و یادآور شد: از جمله داروهای ضد قارچ و ویروس را می توان به "آسیکلوویر" تزریقی و "وریکونازول" اشاره کرد که در حال حاضر به بازار سلامت کشور عرضه شده اند.
وی با اشاره به موفقیت این شرکت در تولید داروی رمدسیویر افزود: این دارو قبلا برای درمان بیماری هایی چون "سارس" و "مرس" تجویز می شد؛ ولی از آنجایی که در ایران این دو بیماری شیوع نیافت، این دارو به تولید داخل نرسید.
مجری طرح اضافه کرد: پس از شیوع کرونا ویروس در کشور و متعاقب آن مطالعات نشان داد که این دارو در درمان مبتلایان به این ویروس اثربخش است؛ از این رو به سمت تولید این دارو رفتیم.
به گفته ملکی، این دارو همزمان با سایر کشورها در ایران به تولید رسید و وارد بازار دارویی کشور شد.
ملکی، اثرات این دارو بر ویروس کرونا را مشابه اثرات آنتی بیوتیک های باکتریا استاتیک دانست و توضیح داد: مکانیزم این دارو در بدن به گونه ای است که از تکثیر و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار