علی غلامی در برنامه تلویزیونی «بدون توقف» با اشاره به اینکه اصل پوشش، زن و مرد ندارد، عنوان کرد: قطعا گشت امنیت اخلاقی باید طبق قانون خودش با آقایان بدپوشش هم برخورد کند.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا، علی غلامی در برنامه «بدون توقف» که 24 شهریورماه از شبکه سه پخش شد، تصریح کرد: مواجه ما با آنهایی که ظاهر، نگاه سیاسی یا عقیده فرهنگی متفاوتی با ما دارند خیلی تند است، ما خیلی کم صبر هستیم و غالبا در بحث ها تحلیل می کنیم تا گفت و گو.
وی همچنین در خصوص حضور جهانگردان خارجی در ایران گفت: ما نسبت به غربی ها یا افراطی هستیم یا تفریطی، یک تصوری داریم که هر که از غرب آمده به دنیال این است که شهوترانی کند، اما به خدا اینطور نیست، آنها هم آدمیزاد هستند، کاش چند دانشجوی مدیریت گردشگری تیم تشکیل داده و هر کدام با هزار توریست گفت وگو کنند و بپرسند خانمی که آمدی ایران را ببینی از اینکه چیزی سرت بندازی ناراحتی؟ قطعا 97 درصد می گویند نه، اما جاده ها و هتل هایتان افتضاح بود.
این استاد حقوق در پاسخ به این سؤال که «چرا حکومت و گشت امنیت اخلاقی به پوشش مردان کاری ندارد» عنوان کرد: اصل پوشش، زن و مرد ندارد، ما نسبت به خانم ها و خانم ها نسبت به خودشان حق خودشان را ادا نکردند، ادبیات ما ادبیات مردانه شده در حالیکه اگر خانم ها وارد می شدند موضوع به این شکل پیش نمی رفت و ما باید از همان ابتدا صحبت می کردیم. حد حجاب این است که باید عورت را بپوشانیم و مفسده ایجاد نکنیم، عورت در عربی یعنی هر چیز آسیب پذیر مورد نگرانی، لذا بدن زن همه اش عورت است غیر از صورت و دست ها از مچ، بدن مرد همان میزانی که اگر مایو بپوشد عورت را پوشانده، پس یک آقا می تواند با مایو بیرون بیاید؟ نه، همان طور که خانمی نمی تواند خود را بپوشاند وعفاف نداشته باشد، چون هر دو ایجاد مفسده می کنند، پس آقایان هم باید لباسی بپوشند که جلب توجه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار