مرتضی سخایی در گفتگو با خبرنگار مهر ، اظهار داشت: گرچه اتفاق مهم این روزهای بسکتبال قم، حضور تیم شیمیدر در قم در بالاترین سطح بسکتبال کشور است اما گذشته از این، آن چه امروز بسکتبال قم به آن نیاز دارد پرورش اصولی و علمی بازیکنان بر اساس علم روز بسکتبال است. بسکتبال قم برای مطرح شدن به ستاره ها نیاز دارد و پرورش ستاره ها کاری است که باید امروز انجام دهیم تا در آینده نتیجه و ثمره آن را ببینیم.
وی افزود: ما امروز باشگاه های پرتعدادی داریم که نسبت به گذشته رشد داشته اند، مشغول به فعالیت هستند و پویایی امروز در باشگاه ها را نمی توان منکر شد. این، باشگاه ها هستند که به بسکتبال قم رونق و انرژی می دهند و بازیکنان جوان امروز ما محصول تلاش باشگاه ها هستند.
رئیس هیئت بسکتبال استان قم گفت: برگزاری لیگ بسکتبال نوجوانان و نونهالان در قم، می تواند یک شروع خوب برای برنامه تحول بسکتبال در قم باشد. ما باید به بازیکنان نوجوان و نونهال میدان دهیم تا تجربه کسب کنند و بجنگند و به همین منظور تا پایان سال این مسابقات را در دستور کار داریم.
سخایی بیان داشت: از دل یک لیگ نونهالان خوب، یک لیگ نوجوانان خوب و از درون لیگ نوجوانان باکیفیت، تیم های جوانان و بزرگسالان قدرتمند به وجود می آیند. ما می دانیم که در این زمینه باید روی 3 عامل باشگاه ها، مربیان و برگزاری پیکارهای متعدد تمرکز کنیم.
رئیس هیئت بسکتبال استان قم عنوان کرد: بخشی از تمرکز ما روی موضوع آموزش قرار گرفته است. در زمینه برگزاری دوره داوری برنامه ای جدی داشته ایم در حالی که ما برای مدت طولانی و سالیان سال بود که چنین دوره هایی در قم برگزار نمی شد. در حوزه مربیان هم نیاز به دانش افزایی و به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار