رییس جمعیت هلال احمر: حتی یک دلار کمک خارجی برای سیل زدگان دریافت نکرده ایم

دریافت خبر : شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۷
رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه هلال احمر تا این لحظه حتی یک دلار کمک خارجی برای سیل دریافت نکرده است، گفت: به دنبال بسته بودن حساب سوئیفت و حساب ارزی هلال احمر در اثر تحریم ها، با وجود اعلام عددها و ارقام، مبلغی به حساب هلال احمر ایران واریز نشده است.

آفتاب نیوز :
علی اصغر پیوندی با اشاره به عملکرد هلال در سیل اخیر، با بیان اینکه سیل امسال بسیار ویرانگر بود، افزود: با این وجود کمک های غیر نقدی مثل پتو، چادر، ست بهداشتی و ... از کویت، ترکیه، آذربایجان، فرانسه، آلمان، ارمنستان، پاکستان و ... به ایران ارسال شده است.
وی با بیان این که خوشبختانه سیل در گلستان و مازندران فروکش کرده است، اظهار کرد: استان های لرستان، ایلام و خوزستان همچنان درگیر سیل هستند و تاکنون ۲۲۷ هزار نفر اسکان اضطراری داده شده اند که بیش از ۱۰۰ هزار نفر آنها در خوزستان هستند.
رییس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه تاکنون بسته های غذایی ۷۲ ساعته و یک ماهه و ۴۷ هزار چادر توزیع شده است، تصریح کرد: تیم های درمان اضطراری نیز به مراکز سیل زده فرستاده شده و کمک های مردمی بسیار گسترده ای نیز داشتیم. تا به امروز ۱۰۰ میلیارد تومان به سیل زدگان کمک مردمی شده است.
وی ادامه داد: ابعاد حادثه بسیار گسترده است و همچنان نیاز به کمک های مردمی داریم. تاکنون نیز بیش از ۳۰ میلیارد تومان کمک مردمی در قالب اقلام خوراکی، بسته های بهداشتی، موکب و غیره شده است.
پیوندی با بیان اینکه درخواست استمداد از کشورهای خارجی برای ایجاد فضای همدلی بین جمعیت کشورهای مختلف کشور با ایران است، تصریح کرد: همانطور که ایران بارها به کشورهای دیگر کمک کرده است، به همین دلیل ایران نیز اعلام کرده تا در صورت وجود کمک های خارجی آن ها را قبول خواهد کرد.
وی با بیان اینکه تحریم های خارجی و بسته بودن حساب سوئیفت، ما را از کمک ایرانیان خارج از کشور محروم کرده است، اظهار کرد: در عین حال کشورهای دیگر نیز ابراز علاقه مندی برای کمک به ایران کردند البته تاکنون ...

[ مشاهده متن کامل رییس جمعیت هلال احمر: حتی یک دلار کمک خارجی برای سیل زدگان دریافت نکرده ایم آفتاب نیوز ]