به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمدعلی دهقان دهنوی معاون وزیر اقتصاد و دارایی گفت: برای ساماندهی نظام مجوزها سامانه هایی طراحی شده است که اطلاعات باید بارگزاری شود. او افزود: بالغ بر 90 درصد مجوزهای کسب و کار کشور در سامانه قرار گرفته است. فراتر از آن نیز زیر ساخت اتصال بخش صدور مجوز نیز در بستری مشخص در راستای ساماندهی مجوزها فراهم خواهد شد.
همچنین مقررات اضافی یا بخش هایی از استعلام ها که اضافی هستند نیز در قالب هیئت مقررات زدایی حذف، لغو یا قابل تغییر خواهد شد.
دهنوی گفت: زمان صدور مجوزها بسته به نوع مجوز متفاوت است به عنوان نمونه مواردی وجود داشته که صدور مجوز چندین سال نیز طول کشیده است اما سامانه جدید با شفافیت اطلاع رسانی دقیق خواهد بود و روند فرایند تسهیل می شود همچنین استعلام ها و اطلاعات شناسایی در داخل دستگاه ها انجام خواهد شد.
او با بیان اینکه بستر کار فراهم شده است گفت: در سامانه جدید کسب و کار امکان استعلام در دستگاه ایجاد شده و اطلاعات هویتی، تحصیلی، نظام وظیفه و پایه ای یک مجوز الکترونیکی شده است که با راه اندازی کامل سامانه انجام این امور به کمتر از چند ثانیه خواهد شد.
دهنوی گفت: اصلاحیه قانون فضای کسب و کار در مجلس تصویب شده است و با تایید شورای نگهبان ابلاغ خواهد شد. او افزود: به دنبال تغییر قانون فعلی هستیم که در اصلاحیه دستگاه های اجرایی را مکلف کرده ایم آن قسمت از مجوز ها که قابل تبدیل هستند انجام شود و قابلیت اعلان داشته باشد.
حسین سلاح ورزی نایب رئیس اتاق ایران گفت: متقاضیان از طولانی بودن فرایند صدور مجوز کسب و کار گله مند هستند بنابراین برخلاف اینکه بستر کار فراهم شده است به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار