وزیر خارجه با اشاره به اینکه روسیه و چین قدرتمندانه در برابر اقدامات مغایر با قواعد بین المللی آمریکا ایستادگی کردند، گفت: خواست نامشروع واشنگتن حتی در بین متحدان آمریکا نیز طرفدار ندارد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه با حضور هیأت های دیپلماتیک دو طرف دیدار و گفتگو کردند.
وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با تمجید از مواضع سازنده روسیه در موضوع برجام گفت: نقش روسیه در این شرایط حساس جهانی، بسیار جدی و سازنده بوده و می توان گفت در تاریخ شورای امنیت ماندگار خواهد شد.
ظریف با اشاره به اینکه روسیه و چین قدرتمندانه در برابر اقدامات مغایر با قواعد بین المللی آمریکا ایستادگی کردند، گفت: خواست نامشروع واشنگتن حتی در بین متحدان آمریکا نیز طرفدار ندارد.
وی با بیان اینکه در هیچ برهه ای از تاریخ روابط ایران و روسیه، سطح مناسبات و همکاری ها به این درجه نرسیده بود، افزود: روابط تهران و مسکو مبتنی بر حقوق بین الملل و براساس خواست و اراده مردم دو کشور است.
ظریف در پاسخ به این تهدید آمریکا گفت: اینکه آمریکا دنیا را به تحریم فرامرزی تهدید می کند، بزرگترین نشانه شکست سیاست های این کشور درباره ایران است.
وزیر خارجه افزود: آمریکا پس از مواجه شدن با مخالفت جهانی و شکست در فعال کردن سازوکار ماشه، مجبور به تهدید کشورهای جهان شده و این به معنای ناکامی و شکست مفتضحانه کاخ سفید است.
ظریف در نشست خبری مشترک با همتای روس خود در پاسخ به سوالی درباره روند تمدید توافق جامع همکاری های دو کشور گفت: این پیمان در ۱۹ سال پیش به مدت ۱۰ سال منعقد شده و برای یک دوره ۱۰ ساله دیگر نیز تمدید شده بود، اما با پایان زمان توافقنامه، به صورت خودکار تمدید خواهد شد.
وزیر خارجه افزود: هرچند بر اساس سازوکار پیش بینی شده در این توافق، پس از اتمام مهلت قانونی، بطور ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار