حجت الاسلام و المسلمین حسینی تقلید از توصیه های پزشکان را بر همگان لازم دانست.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز کهگیلویه وبویراحمد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج با اشاره به موضوع تقلید گفت: تقلید از علمای بزرگ یعنی اینکه انسان به افراد خبره در هر حوزه ای مراجعه کند.
حجت الاسلام و المسلمین حسینی با تاکید بر تبعیت از توصیه های بهداشتی اهل علم افزود: اصولا در موضوعاتی که انسان علم ندارد، باید به افراد داناتر از خود مراجعه کند؛ مثلا در دین به علمای دین و در پزشکی به دانشمندان طب.
وی با قدردانی از وحدت به وجود آمده در بین مردم پس از شیوع ویروس کرونا ادامه داد: وحدتی که بین مردم فارغ از هر رنگ و سلیقه ای در زمان سختی ها بروز می کند، کم نظیر است.
امام جمعه یاسوج اضافه کرد: دولت به تنهایی نمی توانست از پس بحران کرونا هرچند با شیوع کم بربیاید، اما همکاری سپاه و ارتش و مردم کار را پیش برد.
حجت الاسلام و المسلمین حسینی با تاکید بر گوش سپردن همگان به توصیه های علمای پزشکی برای جلوگیری از ابتلا به کرونا گفت: یکی از توصیه ها، دوری و فاصله داشتن افراد از یکدیگر است.
نماینده ولی فقیه در استان افزود: برای حفظ جان مردم خیلی از مناسک مذهبی مثل نمازهای جماعت تعطیل شده؛ اما در صورتی که مزاحمتی برای مردم ایجاد نکند، بهتر است اذان و دعا از بلندگو پخش شود.
وی ، با قدردانی از جامعه پزشکان و دعای خیر برای آنان، مردم را به دعا و مناجات در ماه مقدس شعبان دعوت کرد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار