ناصر ایمانی گفت: امیدواری اصلاح طلبان به اینکه پیروزی بایدن کار آنان را در انتخابات آتی راحت می کند، تا حد زیادی نادرست است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
به گزارش نامه نیوز، به همین زودی ها تکلیف انتخابات در آمریکا مشخص می شود و چشم همه دنیا نیز به این انتخابات است. پیروزی هر یک از دو کاندیدای مطرح می تواند تاثیرات قابل توجه در سطح دنیا داشته باشد و اوضاع و احوال سیاسی ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست. برخی از تحلیل گران مسائل سیاست داخلی حتی گمان می کنند که پیروزی بایدن یا ترامپ در نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ نیز موثر خواهد بود. به این معنا که روی کار آمدن دموکرات ها و بایدن فضا را بار دیگر مستعد مذاکره و تعامل می کند و این یعنی در ایران نیز از نامزدی استقبال می شود که پتانسیل های لازم را برای این کار داشته باشد. این گروه از کارشناسان چشم انتظاری اصلاح طلبان برای موفقیت بایدن و امیدواری اصولگرایان به ماندگار شدن ترامپ در کاخ سفید را ناشی از همین منطق می دانند. 
برخی دیگر از تحلیل گران همچون ناصر ایمانی، فعال سیاسی اصولگرا، اما معتقد هستند که نتیجه انتخابات آمریکا در افزایش یا کاهش شانس پیروزی نامزد های انتخاباتی در ایران تاثیری ندارد. او در گفتگو با «نامه نیوز» گفت: «در ظاهر به نظر می رسد که انتخابات آمریکا بر انتخابات ما اثر دارد. به این معنی که اگر بایدن رئیس جمهور شود شرایطی ایجاد خواهد شد که با شرایط حاصل از ریاست جمهوری ترامپ یکسان نیست. این حرف درست است، اما باید توجه داشت که فاصله بین دو انتخابات یک روز و یک هفته نیست. حدفاصل مشخص شدن نتیجه انتخابات در آمریکا و برگزاری انتخابات در ایرن هفت، هشت ماه است و این موئلفه مهمی است».
وی افزود: «الان حزب دموکرات اعلام کرده که اگر بایدن رئیس جمهور شود به برجام برمی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار