آلایندگی شدید در جنوب استان بوشهر/ احداث پتروشیمی در حریم شهر دیر

خبرگزاری مهر پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۳:۳۴

خبرگزاری مهر - گروه استان ها: در هفته های اخیر با پیشنهاد سازمان محیط زیست مبنی بر حذف عوارض آلایندگی چند شهرستان جنوبی استان بوشهر و پرداخت همین عوارض به بخش هایی از استان فارس و هرمزگان، این خبر در صدر رسانه های محلی قرار گرفته و با مخالفت شدید مردم و مسئولان استان روبرو شد.
تشکل های محیط زیستی به منظور هم گرایی و هم اندیشی بیشتر نشستی را با محوریت آلایندگی های جنوب استان و جانمایی شرکت پتروشیمی فاتح کیمیا در حریم شهری بندر دیر برگزار کردند.
رضا پرتوی سنگی دبیر شبکه تشکل های محیط زیستی استان بوشهر، پرداخت عوارض آلایندگی را حق مردم جنوب استان بوشهر دانست و گفت: وضعیت آلودگی شهرستان های عسلویه، دیر، کنگان، جم و… به مرز بحران رسیده و جنبه های مختلف زیست محیطی، اجتماعی، فرهنگی، سلامت و رفاه مردم در این روند کاملاً نادیده گرفته شده است.
احداث پتروشیمی در محدوده شهر دیر
محسن عمرانی مدیرعامل کانون رشد و توسعه نجیرم در خصوص موضوعات مطرح شده اظهار داشت: این روزها در شهرستان دیر میان فعالان محیط زیست و افرادی که به زعم خودشان طرفدار توسعه و اشتغال هستند تقابلی ایجاد شده است. آنها معتقدند فعالان محیط زیست با سرمایه گذاری و توسعه مخالف هستند. ما به ایجاد مانع برای اشتغال و توسعه متهم هستیم.
وی در ادامه افزود: ما مخالف توسعه نیستیم، باید در مقابل این افترا ایستاد و از مفهوم توسعه دفاع کرد. توسعه به معنای واقعی، زمانی ایجاد می شود که همه جانبه و متوازن باشد. توسعه ای که فقط به یک بعد توجه کند نمی تواند اثر بخش باشد.
عمرانی بیان داشت: ما اغلب خیلی دیر به رویداها توجه می کنیم. اکنون حدود ۲۰ سال از احداث صنایع در منطقه جنوب می گذرد ...

سرخط اخبار