مدیر کل امور مالیاتی خراسان رضوی:

قانون وضع کننده مالیات است

لوگوی باشگاه خبرنگاران باشگاه خبرنگاران . چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۸:۲۶
احمدرضا مدبرنیا گفت: هیچ گونه مالیاتی وضع نمی شود مگر به حکم قانون، فعالان اقتصادی به دلیل نداشتن اشراف به قوانین با سازمان امور دارایی دچار مشکل می شوند.

به گزارش خبرنگار از ، احمدرضا مدبرنیا مدیر کل امور مالیاتی خراسان رضوی با بیان اینکه کارشناسان سازمان امور مالیاتی باید پاسخگوی دستگاه های نظارتی باشند، گفت: برای عملکرد سال ۹۸ به بعد، ماده ۹۷ قانون مالیات های مستقیم اصلاح شده و این ماده اشاره دارد که اگر اظهارنامه مالیاتی مطابق با بانک اطلاعاتی سازمان امور مالیاتی باشد، قطعی خواهد شد.
او با بیان اینکه از عملکرد سال ۹۸ به بعد رد دفاتری پیش بینی نشده است، افزود: براساس آمار ها در عملکرد سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، روند رد دفاتر حدود ۷۰ درصد کاهش داشته است. این مسئله حکایت از اصلاح امور دارد.
مدیر کل امور مالیاتی خراسان رضوی ادامه داد: تقاضا دارم کمیسیون گردشگری برای فعالان اقتصادی این حوزه آموزش قوانین مالیاتی را مدنظر داشته باشند. بر همین اساس سازمان امور مالیاتی آمادگی دارد تا اساتیدی را در خصوص آموزش قوانین مالیاتی به صورت رایگان در اختیار کمیسیون گردشگری قرار دهد.
بحران در بنیان اقتصادی مشهد
مدبرنیا بیان کرد: ما نیز از ایجاد کارگروهی جهت رفع مشکلات بخش گردشگری استقبال می کنیم. این کارگروه می تواند متشکل از کارشناسان حوزه گردشگری و سازمان امور مالیاتی باشد. در شرایط فعلی امکان ایجاد یک حوزه خاص وجود ندارد، چرا که در طرح جامع مالیاتی باید پرونده ها برمبنای گشت پستی بررسی شوند؛ با این حال ما آموزش های لازم را به کارشناسان ارائه داده ایم تا در هر حوزه اطلاعات کامل داشته باشند.
او با بیان اینکه اقدامات لازم جهت شناسایی فعالان اقتصادی که فرار مالیاتی دارند انجام شده و در حال حاضر در حال شناسایی آن ها هستیم، تصریح کرد: باید تفکیک میان مالیات بر عملکرد و مالیات بر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار