آموزش فعال کردن G-Sync انویدیا

زومیت چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۸
G-Sync نامی است که انویدیا روی فناوری رفریش ریت متغیر خود گذاشته است. در این مطلب، فعال سازی این ویژگی را آموزش می دهیم.

G-Sync نام فناوری اختصاصی انویدیا است که با هماهنگ کردن ریفرش ریت نمایشگر و فریم ریت خروجی دستگاه، اثر پاره شدن صفحه را از بین می برد. G-Sync فناوری تجاری (غیررایگان) است و تولید کنندگان دستگاه ها برای بهره گرفتن از آن، علاوه بر استفاده از ماژول سخت افزاری خاص در نمایشگر خود، باید مبلغی بابت امتیاز استفاده از آن به انویدیا پرداخت کنند. چگونه G-Sync را در PC فعال کنیم؟
روی صفحه ی دسکتاپ راست کلیک کنید و سپس، گزینه ی NVIDIA Control Panel را انتخاب کنید. حالا از پنل سمت چپ وارد گزینه ی Display شوید و در آخر گزینه ی Enable G-Sync را فعال کنید. در زیر گزینه ی Enable G-Sync، می توانید انتخاب کنید G-Sync در حالت Full Screen فعال باشد یا Full Screen و Windowed Modes.
برای مشاهده در ابعاد اصلی کلیک کنید فعال سازی G-Sync در PC با چند مانیتور
روی صفحه ی دسکتاپ راست کلیک کنید و پس ازآن، گزینه ی NVIDIA Control Panel را انتخاب کنید. حالا از پنل سمت چپ، وارد Display شوید و در آخر، به Set up Multiple Displays بروید. اکنون مطمئن شوید چینش مانیتورها را طبق نیاز خود انجام داده اید و یکی از مانیتورها را به عنوان Primary Display انتخاب کنید.
انتخاب Primary Display با ویندوز ۱۰
اگر ازطریق روش های مذکور امکان فعال کردن Primary Display برایتان فراهم نبود، بدین ترتیب عمل کنید: وارد تنظیمات ویندوز ۱۰ شوید و از قسمت System گزینه ی Display را انتخاب کنید و درنهایت، از پایین همین صفحه تیک گزینه ی Make This My Primary Display را فعال کنید.
آیا کامپیوتر شما توانایی پشتیبانی از این فناوری ها را دارد؟ تجربه ی خود از کار با ...

سرخط اخبار