سخنگوی دولت گفت: روحانی منکر موجودیت و قانونیت نهاد شورای نگهبان نیست و الان هم با وجود شورای نگهبان این امکان وجود دارد که مردم بتوانند به گزینه های متنوعی رای دهند.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، علی ربیعی سخنگوی دولت ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران گفت: جا دارد اینجا از همه دست اندرکاران پیاده روی اربعین سپاسگزاری کنم. در مسیر چنین اجتماع بزرگ بشری اقدامات عظیمی انجام شد.
**تشکر از ملت و دولت عراق**
وی با بیان اینکه لازم می دانم از دولت دوست و ملت عراق خالصانه تشکر کنم، تصریح کرد: این راهپیمایی برای ایالات متحده دارای پیام است که مردم ایران در مقابل فشار حداکثری تسلیم نمی شود.
ربیعی تاکید کرد: اربعین باعث شد ملت ایران و عراق پیوند مذهبی خود را به منصه ظهور بگذارند، امسال با تلاش های دولت ویزای عراق برداشته شد که همین امر بر افزایش زائران تاثیر داشت.
سخنگوی دولت تاکید کرد: در هفته گذشته نشست خبری مهم رئیس جمهوری و سخنرانی ایشان در دانشگاه تهران را داشتیم که به نوبه خود متضمن یک جمع بندی کامل از دستاوردهای حضور ایران در سازمان ملل و برخی مسایل داخلی از جمله وضعیت اقتصادی، انتخابات پیش رو و مباحث مرتبط با قانون اساسی بود.
**معدودی از برداشت های خاصی از اظهارات رئیس جمهور کردند**
وی بیان داشت: این سخنان بازتاب وسیعی در رسانه ها داشت و برغم استقبال گسترده ای که از این مواضع در میان مردم و نخبگان صورت گرفت، معدود افرادی هم مانند همیشه برداشت های خاصی از این اظهارات کردند که براساس همان برداشت ها راه تخریب پیش گرفتند. حال آنکه آن چه رئیس جمهور در چند سخن اخیرشان بدان اشاره کرده و می کنند، بی سابقه نیست و نه تنها پیش از این، چه به صورت علنی و چه غیر علنی در ارکان نظام جمهوری اسلامی بیان شده است.
ربیعی تصریح کرد: در واقع همه نخبگان نظام این را قبول دارند که قانون اساسی ما ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار