ساعت 24 - بر پایه ارزیابی پلیس فدرال ایالات متحده روسیه به زیان نامزد حزب دموکرات در انتخابات آمریکا دخالت می کند. روسیه متهم می شود که در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا نیز به سود دونالد ترامپ دخالت کرده است.

به گزارش دویچه وله ارزیابی پلیس فدرال آمریکا حاکی است روسیه تلاش گسترده ای برای تاثیرگذاری بر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در جهت تضعیف جو بایدن، نامزد حزب دموکرات را آغاز کرده است .به گزارش خبرگزاری رویترز، مدیر "اف بی آی"، کریستوفر رای روز پنج شنبه ۲۷ شهریور (۱۷ سپتامبر) در برابر کمیسیون امور داخلی مجلس نمایندگان آمریکا گفته ما شاهد تلاش "بسیار بسیار فعالانه" عوامل روسیه برای دخالت در انتخابات سال ۲۰۲۰ هستیم .
او می گوید این تلاش ها با هدف بدنام کردن رقیب رئیس جمهوری کنونی، دونالد ترامپ در انتخابات سوم نوامبر سال جاری انجام می شود . مدیر اف بی آی تاکید می کند عوامل هدایت شده از مسکو می کوشند برای ایجاد "تفرقه و اختلاف" در کارزار انتخاباتی جو بایدن یک جریان مداوم پخش اطلاعات نادرست راه اندازی کنند .
کریستوفر رای ابراز نگرانی کرده که "کوبیدن مدام بر طبل اطلاعات غلط" بر اعتماد شهروندان آمریکایی به سلامت نتیجه انتخابات ریاست جمهوری خدشه وارد کند . او در عین حال گفته تاکنون و برخلاف سال ۲۰۱۶ شواهدی مبنی بر حمله مستقیم و هدفمند به زیرساخت های انتخاباتی در دست نیست . اظهارات مدیر اف بی آی در ادامه گزارش مرکز امنیت ملی و ضدجاسوسی دولت آمریکا در ماه گذشته بیان شده که نسبت به دخالت روسیه، چین و ایران در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر هشدار داده بود . بر خلاف گزارش های زیادی از نهادهای امنیتی ایلات متحده مبنی بر دخالت روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ به سود دونالد ترامپ، او همواره این گزارش ها را رد کرده و مسکو نیز منکر هرگونه تلاش برای تاثیر گذاشتن بر نتیجه این انتخابات است .
هشدار به روسیه، چین و ایران
رابرت اوبراین، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار