آغاز فصل جدید اقتصاد فارس؛ تمرکز اتاق بازرگانی بر توسعه صادرات به ۵ کشور

خبرگزاری تسنیم چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۹
نائب رئیس اتاق بازرگانی فارس گفت: در دوره جدید فعالیت اتاق بازرگانی تمرکز ما بر بازارهای بزرگ و پر جمعیت همسایه به عنوان اولویت های بازار صادرات است که در این زمینه پنج کشور هندوستان، سوریه، عراق، افغانستان و پاکستان مشخص شده است.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز ، به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس ، ابراهیم غلامزاده در کمیسیون صادرات، واردات و گمرک اتاق بازرگانی فارس اظهار داشت: تلاش می کنیم تجار استان فارس را به سمت تجارت با بازارهای بزرگ صادراتی سوق داده و شرایط فعالیت اقتصادی را برای آنها تسهیل کنیم.
وی با بیان اینکه زوایای صادرات به این کشورها به صورت کارشناسی ارزیابی و در اختیار تجار استان قرار می دهیم افزود: فرصت های صادراتی ما، تبادلات بانکی، استاندارد کالاها، مسایل فرهنگی بازارهای هدف، اخذ ویزا و حمل و نقل کالا از مواردی است که به صورت جامع مورد ارزیابی و کارشناسی دقیق کارشناسان ما در اتاق قرار خواهد گرفت.
غلامزاده اظهارداشت: به عنوان مثال تجار ایرانی می توانند در کشور هند ثبت شرکت انجام داده و دارای حساب بانکی شوند و یا برخی از کالاها در کشور هند مشمول برخورداری از استانداردهای اجباری هستند که به زودی لیست ابعاد تجارت به این کشورها در دبیرخانه کمیسیون صادرات اتاق تهیه می شود تا بتوانیم شرایط تجارت با این کشورها را تسهیل کنیم.
وی با اشاره به مزایای صادرات به کشور پر چمعیت هندوستان عنوان کرد: کشور هند بازار بزرگی برای مواد غذایی و مصالح ساختمانی برای تجار استان فارس خواهد بود و این درحالی است که این کشور در آینده بسیار نزدیک یکی از کشورها با رشد اقتصادی خواهد بود.
نائب رئیس اتاق بازرگانی فارس افزود: همچنین بازار کشور سوریه نیز می تواند فرصت مناسبی برای کالاهای ایرانی باشد که بهره مندی از این فرصت ها می تواند ثبات اقتصادی بیشتری را برای استان به ارمغان بیاورد.
غلامزاده با بیان اینکه هدف ما در صادرات فروش ...

سرخط اخبار