اظهارات سخیف برایان هوک:

بهترین راه برای مقابله با برنامه هسته ای ایران، اقدام خارج از برجام است

ایلنا شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۶

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران طی اظهارات بی اساسی مدعی شد که بهترین راه برای جلوگیری از دستیابی تهران به سلاح هسته ای عمل خارج از چارچوب توافق است.
به گزارش ایلنا، «برایان هوک»، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران طی گزافه گوئی هایی مدعی شد که توافق هسته ای در سرکوب بلندپروازی های هسته ای ایران شکست خورد و آمریکا توانست پس از خروج از این توافق تحریم های سختی را علیه تهران اعمال کند.
وی از کشورهای طرف توافق هسته ای خواست که تصممیاتی را اتخاذ کنند که منافع ملی آنها را تأمین می کند، چه در چارچوب شورای امنیت وابسته به سازمان ملل یا خارج از چارچوب توافق هسته ای.
هوک از تناقض موجود در موضع آمریکا با اعمال فشار حداکثری بر این از یک سو و و اعلام تمدید معافیت های شرکت های خارجی برای عمل در چارچوب برنامه هسته ای ایران بدون اعمال تحریم های آمریکا دفاع کرد. 
وی مدعی شد که یکی از بزرگ ترین اشتباهات و نقص های موجود در توافق هسته ای با ایران اجازه به لغو ممنوعیت سلاح پس از پنج سال از حصول توافق هسته ای است که این موضوع امکان خرید و فروش سلاح را برای تهران فراهم کرده و ممنوعیت سفر «قاسم سلیمانی»، فرمانده سپاه قدس را لغو می کند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار