مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با بیان اینکه بر اساس پیش بینی های اولیه سیلاب ۲۵۰ میلیارد ریال به شهرستان تالش خسارت وارد کرد گفت: سیلاب تعدادی از پل ها و منازل روستایی مردم را تخریب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، آخرین وضعیت مناطق سیل زده شهرستان تالش را تشریح کرد و با بیان اینکه نهاد های امدادرسان برای عادی شدن شرایط در منطقه تلاش زیادی را انجام دادند اظهار داشت: تمام مسیرهای اصلی شهری و روستایی شهرستان تالش که به علت جاری شدن سیل و رانش بسته شده بودند باز شدند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با تاکید بر اینکه پیش بینی های اولیه نشان می دهد سیل اخیر چیزی حدود ۲۵۰ میلیارد ریال به شهرستان تالش خسارت وارد کرده باشد عنوان کرد: پل های اصلی منطقه چوبر و اسالم تالش که با رسوبات سیل مسدود شده بود باز شده و در حال حاضر شرایط در شهر تالش عادی شده است.
مرادی بارش چهار ساعته باران به میزان ۲۴۰ تا ۲۸۰ میلی متر در ارتفاعات و دامنه های تالش که موجب بروز سیلاب در این شهرستان شد را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: با کمک دستگاه های خدمات رسان جریان آب، برق و گاز تمام مناطق سیل زده تالش به جز ۶ روستا وصل است و مشکل مناطق باقیمانده هم به زودی برطرف می شود.
وی رفع انسداد محورهای فرعی و روستایی را لازمه ادامه کار دستگاه های خدماتی برای رفع مشکلات ناشی از سیلاب عنوان کرد و افزود: بر اساس اطلاعات سازمان هواشناسی متوسط بارش سالانه کشور حدود ۲۴۰ میلی متر است در حالی که در چهار ساعت شاهد بارش بسیار شدید باران به مقدار ۳۰۰ میلی متر در تالش بودیم.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان بازدید میدانی خود از روستاها و مناطق سیل زده تالش و دادن دستوران لازم برای کمک به مردم را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: استاندار گیلان نیز با رئیس سازمان مدیریت بحران کشور تماس تلفنی برقرار و یک خط اعتباری ویژه برای کمک به سیل ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار