وزیر خارجه انگلیس در کنفرانس خبری مشترک با همتای آمریکایی خود گفت با آمریکا درباره ایران اشتراک نظر دارد.
به گزارش فارس، «دومینیک راب»، وزیر امور خارجه انگلیس در کنفرانس خبری مشترک با همتای آمریکایی خود گفت که با این کشور درباره ایران اشتراک نظر دارد.
راب در پاسخ به سئوال یک خبرنگار درباره موضع انگلیس در خصوص اقدام آمریکا برای بازگرداندن تحریم ها علیه ایران بار دیگر موضع این کشور در خصوص برجام را یادآور شد، اما گفت نگرانی های مشترکی با آمریکا در خصوص «تهدید ایران» دارد.
راب گفت: «از نقطه نظر انگلیس، ما درباره ایران و تهدید ایران- چه از حیث برنامه هسته ای این کشور و چه از نظر فعالیت های بی ثبات کننده این کشور- نگرانی های مشترکی با آمریکا داریم.»
او در ادامه گفت: «موضع انگلیس در خصوص برجام و دلایلش درباره این موضع، معروف است.»
دومینیک راب با وجود این تصریح کرد که لندن همیشه از تلاش های آمریکا برای «گسترده تر کردن برجام» استقبال می کند.
او گفت: «ما همواره از تلاش های آمریکا برای گسترده تر کردن آن (برجام) استقبال کرده ایم. ما به هیچ وجه تصور نمی کنیم برجام بی نقص است.»
راب اضافه کرد: «[برجام] باید گسترده تر شود و ما از لحاظ برنامه مان برای داشتن رویکردی گسترده تر و یک توافق جامع تر، درست در همان نقطه ای قرار داریم که آمریکا قرار گرفته است.»
مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا گفت این کشور تمام اقدامات لازم را برای اطمینان از بازگشت تحریم ها علیه ایران انجام خواهد داد.
وزیر خارجه آمریکا که در یک کنفرانس خبری مشترک با «دومینیک راب»، وزیر خارجه انگلیس حضور داشت گفت با او درباره جلوگیری از دسترسی ایران به سلاح در اکتبر ۲۰۲۰ رایزنی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار