درحالی که از صبح امروز خبر توقیف دوباره فیلم سینمایی «خانه پدری» در فضای مجازی دست به دست شده، مسعود نجفی روابط عمومی سازمان سینمایی از ابلاغ حکم دادستانی برای توقف نمایش فیلم «خانه پدری» خبر داد.

به گزارش ایرنا، فیلم سینمایی خانه پدری به کارگردانی کیانوش عیاری که از روز چهارشنبه گذشته (یکم آبان ۱۳۹۸) برای بار دوم در سینماهای سراسر کشور روی پرده رفت؛ حالا زمزمه هایی درباره توقیف آن به دستور مستقیم دادستانی مطرح شده است.
پیگیری ها تا این لحظه برای صحت و سقم این ماجرا به جایی نرسیده است و روابط عمومی سازمان سینمای نیز اعلام کرده تا این لحظه نامه ای به این سازمان ابلاغ نشده است.
پیش از این و در دی ۹۳ نیز این فیلم برای نخستین بار در گروه هنر و تجربه اکران شد که تنها یک روز دوام آورد و از پرده سینماها پایین کشیده شد.
این فیلم که قصه اتفاق های یک خانه قدیمی را از سال ۱۳۰۸ (اواخر دوره قاجار) تا ۱۳۷۹ روایت می کند با بازیگرانی همچون متین کتکی، مهدی هاشمی، شهاب حسینی و مهران رجبی، ناصر هاشمی، مینا ساداتی، نازنین فراهانی و… در چند اپیزود ساخته شده و مسائل و مشکلات زنان ایران را در هفتاد سال اخیر به تصویر کشیده است. در این فیلم ناصر هاشمی (نقش جوانی) و مهدی هاشمی (نقش میانسالی) کاراکتر اصلی این فیلم را، که روایت زندگی اش از پانزده تا هشتاد سالگی به تصویر کشیده شده، بازی می کنند.
تایید توقیف فیلم «خانه پدری»
فیلم خانه پدری توقیف شد.
به گزارش ایسنا، پس از انتشار خبری با موضوع توقیف فیلم خانه پدری با پیگیری از منابع رسمی، اطلاع یافت که توقیف فیلم خانه پدری از سوی دادسرای فرهنگ و رسانه خبری مورد تایید است.
این فیلم به کارگردانی کیانوش عیاری ساخته شده و به دلیل یک صحنه خشونت آمیز سال ها مورد بحث بود. در چند روز گذشته با محدودیت سنی و در تعداد سینماهای محدودی به نمایش درآمد.
داستان فیلم به ماجرایی پیش از انقلاب اسلامی بر می ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار