دبیرکل سازمان ملل متحد خطاب به شورای امنیت این سازمان از انجام نگرفتن هیچ اقدامی در ارتباط با ادعای آمریکا مبنی بر بازگشت تحریم ها علیه ایران به دلیل نبود قطعیت در خصوص صحت این ادعا خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد به شورای امنیت این سازمان گفت، نمی تواند در ارتباط با ادعای آمریکا مبنی بر بازگشت همه تحریم های سازمان ملل علیه ایران اقدامی انجام دهد زیرا به نظر می رسد «عدم قطعیت» در این خصوص وجود دارد.
گوترش در نامه ای به شورای امنیت که به رویت خبرگزاری  رویترز رسیده، نوشت به نظر می رسد درباره آغاز شدن این روند و در عین حال در ارتباط با سرنوشت تحریم ها و بازگشت آن عدم قطعیت وجود دارد.
وی بار دیگر تاکید کرد وظیفه دبیرکل نیست که در شرایطی که عدم قطعیت وجود دارد اقدامی صورت دهد.
به گزارش رویترز، مقام های سازمان ملل به شورای امنیت برای اجرای رژیم تحریم هایش پشتیبانی اداری و فنی ارائه می کنند و گوترش کارشناسان مستقلی را برای نظارت بر اجرای آن ها منصوب می کند. او در همین خصوص گفت تا زمان روشن شدن وضعیت تحریم های ایران، اقدامی برای ارائه این حمایت انجام نخواهد داد.
وزارت خارجه آمریکا بامداد یکشنبه ادعا کرد تمام تحریم های سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی ایران، از جمله محدودیت تسلیحاتی احیا شده است.
ادعای آمریکا در اجرایی شدن مکانیسم موسوم به «اسنپ بک» و بازگشت تمام تحریم های سازمان ملل علیه ایران با واکنش مقام های مختلف جهانی مواجه شد.
نمایندگی فرانسه در سازمان ملل با صدور بیانیه ای اعلام کرد: «تحریم های بین المللی بر ایران همچنان لغو شده باقی می ماند و تهران نیز باید پاسخگو باشد تا زمانی که به الزاماتش عمل کند».
نمایندگی روسیه در سازمان ملل نیز با انتقاد از این اقدام آمریکا، گفت: «دردناک است که شاهد این باشیم که کشوری به این بزرگی، بدین شکل به خودش توهین می کند و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار