انتظار مردم برای دریافت پول سهام عدالت از ۶۰ روز هم گذشت. تاخیر بانک ها راه جدیدی را پیش پای مردم گذاشته؛ آنها می گویند حاضرند سهام عدالت خود را در بازار آزاد بفروشند حتی زیر قیمت و با تخفیف های بالا.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
بازار سیاه خرید سهام عدالت مدت هاست آغاز به کار کرده است. اما تاخیر بانک ها در واریز پول سهام و سرگردانی دو ماهه مردم بین بانک ها و کارگزاری ها، گویا افراد زیادی را به سمت این بازار سوق داده است.
برخی از دارندگان سهام عدالت می گویند با این کار حداقل پول فروش سهام شان را در لحظه می گیرند و دیگر نباید دو ماه صبر کنند. آن هم در حالی که نه می دانند مشکل عدم واریز چیست که آن را حل کنند و نه می دانند سهامشان به چه قیمتی فروخته شده است.
«من هفتاد درصد سهامم رو نصف قیمت می فروشم کسی خواست بگه.»
«من سهام یک میلیونی دارم، لطفا راهنمایی کنید چطوری به صورت آزاد بفروشم.»
«اگر خریدارید سهامم را یکجا می فروشم. میریم محضر همونجا به نام می زنم. قیمتش هم پایین تر از بانکه.»
«سهام ۵۳۲ هزاری خودم رو می فروشم.»
«۳۰ درصد سهام خودم و همسرم را دادم بانک. اما ۶۰ درصد باقی را می فروشم. نقدی! »
« سهام عدالت یک میلیونی دارم پول لازمم گذاشتم برای فروش کسی خریدار هست؟»
«سهام ۸۰۰ تومنی را یکجا در محضر می فروشم.»
مطالعه بیشتر:
چرا واریز یک هفته ای پول سهام عدالت به دو ماه رسید؟
فروش ارزانتر، دریافت فوری
نمایل برای فروش سهام عدالت در بازار آزاد در حالی است که چندی پیش تجارت نیوز در گزارشی به بررسی وضعیت بازار سیاه فروش سهام عدالت پرداخت. گزارشی که نشان می داد برخی از خریداران، فقط ۹ میلیون تومان برای کل سهام عدالت می پردازند و برخی ۱۸ میلیون.
این در حالی است که ارزش سهام عدالت در مرداد ماه از ۴۰ میلیون تومان هم گذشته است. اما برخی می گویند حاضرند سهام شان را ارزان تر بفروشند اما پول آن را نقد بگیرند نه با ...

سرخط اخبار