رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان گفت: در 24 ساعت گذشته 189بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ با جواب مثبت تست PCR آزمایشگاه در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان شناسایی شدند.
به گزارش ایلنا از سمنان، نوید دانائی پیرامون آخرین آمار شیوع بیماری کرونا ویروس بیان داشت: از شیوع بیماری کرونا ویروس تاکنون 12399 جواب مثبت تست PCR آزمایشگاه در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان شناسایی شدند که از این تعداد 8810 نفر به صورت سرپایی و سه هزار و 589 نفر در مراکز درمانی تحت پوشش این دانشگاه بستری شدند.
وی افزود: در 24 ساعت گذشته (از 30 آبان ماه الی یک آذرماه سال جاری) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، در مجموع 189 مورد جدید مثبت در مجموعه تحت پوشش این دانشگاه ثبت که از این تعداد، 148 بیمار جدید به صورت سرپایی شناسایی و 41 بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در شهرستان تابعه دانشگاه و در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه بستری شدند.
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد: از دیروز تا امروز 32 نفر از بیماران، بهبود یافته و از بیمارستان ها ترخیص شدند که با این احتساب مجموع بیماران بهبود یافته و ترخیص شده از بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه به 2857 نفر رسید.
وی تصریح کرد: در حال حاضر 58 نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بخش ICU کرونا بستری و تحت مراقبت ویژه قرار دارند و متاسفانه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون 502 نفر فوت شدند.
دانایی با اشاره به اینکه استان سمنان در وضعیت قرمز قرار دارد، گفت: شهرستان های دامغان، سمنان و گرمسار در وضعیت قرمز و شهرستان های سرخه، مهدیشهر و آرادان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار