معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب وکارهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: شرکت پشتیبانی امور دام کشور از چند روز گذشته روزانه نزدیک به ۳۰۰ تن مرغ گرم را با قیمت کیلویی ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان در بازار عرضه می کند که پایین تر از قیمت مصوب است.

صراط:
«امید گیلانپور» معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: توزیع روزانه مرغ گرم در تهران انجام شده و برنامه ریزی کردیم تا در استان های دیگر هم این مرغ توزیع شود و قیمت برای مصرف کننده کاهش یابد.
به گزارش ایرنا، وی درباره علل افزایش قیمت مرغ در بازار، اظهار داشت: افزایش قیمت مرغ در روز های گذشته، ناشی از اتفاقاتی است که از ابتدای سال ۹۹ بخش تولید با آن روبه رو بوده است.
وی افزود: برای تولید محصولات پروتئین دامی، نیازمند واردات نهاده های دامی هستیم و تحریم موجب محدودیت تامین ارز و پاندومی کرونا موجب افزایش قیمت غلات و نهاده های دامی در جهان شد.
گیلانپور تصریح کرد: محدودیت ارز و افزایش قیمت نهاده های دامی در جهان، میزان نهاده قابل دسترس برای کشور را کاهش داد و موجب شد تامین نهاده برای تولید کاهش یابد.
وی ادامه داد: تا پایان آبان ماه نزدیک به ۲.۵ میلیون تن نهاده کمتر از میزان مورد نیاز تامین شد و این کمبود، ترکیب نامناسب آن و توزیع نهاده در زمان نامناسب سبب شد که تولید با ریسک زیادی مواجه شود.
این مسوول گفت: با وجود اینکه قیمت گوشت مرغ شیب افزایشی قابل قبولی داشت، اما تولیدکنندگان به دلیل عدم اطمینان از دسترسی به نهاده دامی انگیزه جوجه ریزی را از دست دادند.
معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب وکار های کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی در رابطه با زیان وارده به تولیدکنندگان جوجه یک روزه، خاطرنشان کرد: بخش دیگری از حلقه این زنجیره یعنی تولیدکنندگان جوجه یک روزه هم به دلیل بی توجهی نهاد های قیمت گذار به هشدار های ما مبنی بر ضرر و زیان بخش جوجه یک روزه در زمان کاهش جوجه ریزی، دچار افت شدید قیمت در هفته های متوالی به کمتر از قیمت مصوب شدند.
وی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار