بحران تأمین مواد اولیه در دومین کارخانه تولید روغن کشور/ کارخانه هایی که سهمیه می گیرند ولی وجود خارجی ندارند!

کرمان آنلاین . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۲:۲۲

کرمان رصد - کارخانه تولید روغن کرمان که از اواسط شهریور ماه سال جاری مجددا آغاز به کار کرد و روزانه 350 تن روغن مایع تولید می کند، این روزها به شدت با بحران تأمین مواد اولیه دست و پنجه نرم می کند و به گفته مدیران این کارخانه در صورت عدم تأمین، چاره ای جز تعطیلی ندارد.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان، این روزها سفره های مردم به دلایل مختلفی کوچک و کوچکتر می شود.
روغن یکی از مواد اولیه و مهم هر آشپزخانه است که اخیرا به دلایلی همچون کمبود تولید و عدم نظارت در توزیع، باعث شده که دچار مشکلات عدیده ای شود.
گفته می شود که در این زمینه کمبود مواد اولیه وجود دارد؛ همچنین اگر تولید شود متاسفانه با عدم نظارت مشخص نیست که این روغن در کجا و به چه صورت توزیع می شود.
کارخانه روغن نباتی "گلناز" یکی از تولیدکنندگان روغن مایع و نیمه جامد جنوب شرق کشور محسوب می شود که این کارخانه نیز متاسفانه دچار مشکل کمبود مواد اولیه شده و به گفته مدیران تنها تا یک هفته دیگر چرخ تولیدش می چرخد و پس از آن برای رسیدن مواد اولیه تا 4 ماه این خط تولید تعطیل می شود.
در گذشته کارخانه گلناز دومین تولیدکننده روغن در کشور محسوب می شد اما متاسفانه از سال 93 این کارخانه دچار چالش های زیادی از جمله مشکلات مالیاتی، تعدیل نیرو، بیمه و حقوق معوقه کارگری روبرو می شود و پس از آن نیز دو حادثه آتش سوزی در این کارخانه رخ می دهد و این عوامل دست به دست هم داده و از رونق تولید کارخانه کاسته و رتبه دومی تولید کننده را نیز از دست می دهد. تا جایی که تولید روزانه 15 هزار تن در ماه به یک هزار و 500 تن کاهش می یابد و تا ابتدای سال 99 به صفر می رسد.
...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار