سلامت نیوز :رییس کمیته امداد از دولت خواسته که ضمن موافقت با پذیرش 650 هزار خانواده نیازمند جدید، مستمری مددجویان تحت پوشش این نهاد حمایتی، برای سال 99 تا چهار برابر افزایش پیدا کند. مرتضی بختیاری، دیروز به دنبال این اعلام جملات خود را به گونه ای بیان کرد که احتمال توافق دولت (رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه) و مجلس برای این درخواست ها را قوت می داد.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه اعتماد، بختیاری گفت: «در بودجه سال ۹۹، برنامه های جدیدی پیش بینی شده و بنا به بند الف تبصره 14 (ردیف مربوط به منابع حاصل از هدفمندی یارانه ها برای کاهش رفع فقر مطلق) مستمری مددجویان بین سه تا چهار برابر افزایش خواهد یافت به گونه ای که سال آینده، مستمری خانواده های پنج نفر به بالا، به بیش از ۷۵۰ هزار تومان افزایش می یابد. همچنین در بند ب همین تبصره، شرایطی فراهم شده که ۶۵۰ هزار خانواده جدید به جمعیت هدف کمیته امداد اضافه شود.»
کمیته امداد، بزرگ ترین نهاد حمایتی کشور است که در حال حاضر بیش از 5 میلیون نفر از جمعیت کشور را تحت پوشش پرداخت مستمری دارد. اتفاقاتی همچون زلزله کرمانشاه (پاییز 96)، وقوع سیل در روزهای پایانی اسفند 97 که سه استان محروم گلستان، لرستان و خوزستان را با خسارات شدید مالی مواجه کرد و همچنین زلزله آذربایجان شرقی (پاییز 98) از مهم ترین اتفاقاتی بود که طی دو سال گذشته، محاسبات بودجه ای دولت و این نهاد حمایتی را بر هم زد چنانکه رییس سازمان برنامه و بودجه چندی قبل اعلام کرد که سال گذشته، وقوع حوادث طبیعی خسارت 36 هزار میلیارد تومانی برای اقتصاد و بودجه عمومی کشور رقمزده است.
علاوه بر این، به دنبال وقوع حوادث غیرمترقبه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار