تبریز(پانا) - رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی با اشاره به آغاز تولید آزمایشی اکسیژن مایع در یک واحد صنعتی در بستان آباد گفت پیش از این ظرفیت تولید اکسیژن مایع در استان ۱۰ تن بود که با بهره برداری از این واحد صنعتی جدید این ظرفیت به ۲۰ تن در روز می رسد.
به گزارش اداره صمت استان آذربایجان شرقی، حبیب امین زاده در جمع خبرنگاران افزود: افزایش ظرفیت تولید اکسیژن مایع طی ماه های گذشته و با روند صعودی نیاز مراکز درمانی استان به این محصول در دستور کار قرار گرفت.
وی ادامه داد: پس از اعلام مدیران بخش سلامت استان مبنی بر کمبود اکسیژن طبی مورد نیاز بیماران کرونایی، کمک به راه اندازی طرحهای در دست اقدام سرعت گرفت.
وی اظهار کرد: یکی از طرحهای یادشده، تولید اکسیژن در شهرستان بستان آباد بود که سالهای گذشته به دلیل مشکلات فنی، زیرساختی و اقتصادی در ردیف طرحهای راکد قرار گرفته بود.
امین زاده با بیان اینکه ظرفیت اسمی طرح یادشده بر اساس مجوزهای صادره ۱۰ تن است؛ اعلام کرد: بعد از رفع موانع پیشرفت پروژه از قبیل ترخیص ماشین آلات، تامین زیرساختها و پس از انجام بازدیدهای متعدد کارشناسان و مدیران سازمان و تامین قطعات مورد نیاز واحد صنعتی، تولید آزمایشی آن با موفقیت آغاز شده است.
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گفت: تولید اولیه این واحد صنعتی امروز در اختیار مراکز توزیع کپسولهای اکسیژن قرار گرفت و آماده است اکسیژن مایع مورد نیاز مراکز درمانی و بیمارستانی را تولید کرده و در اختیار این مراکز قرار دهد.
اکسیژن مایع ماده مورد نیاز دستگاه های اکسیژن ساز است که برای درمان بیماران کرونایی استفاده می شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار