پژوهشگران سنگاپوری در جدیدترین تحقیقات خود دریافتند که مصرف بیش ازحد نمک، اثرات سوء بر آموزش کودکان ابتدایی خواهد داشت و موجب افت تحصیلی در آن ها می شود.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پژوهشگران سنگاپوری در جدیدترین تحقیقات خود دریافتند که مصرف بیش ازحد نمک، اثرات سوء بر آموزش کودکان ابتدایی خواهد داشت و موجب افت تحصیلی در آن ها می شود.
پژوهشگران دانشگاه ملی سنگاپور در پی تحقیقات جدیدی که روی اثرات منفی نمک انجام دادند، نتیجه گرفتند که مصرف زیاد این ماده، تأثیرات منفی بر آموزش کودکان خواهد داشت.
این پروژه پژوهشی بر پیشرفت تحصیلی کودکان در هشت ناحیه ساحلی بنگلادش نظارت داشت و کشف کرد کودکانی که در خانوارهایی زندگی کرده که نمک بیشتری را مصرف می کنند، کمتر در تحصیل موفق می شوند.
در این تحقیقات مشخص شده است که به ویژه کودکان 7 تا 12 ساله که بیش از 1 گرم نمک در هر لیتر آب را به طور مرتب مصرف می کنند، 7/6 درصد بیشتر در معرض افت تحصیلی هستند.
تحقیقات بهداشت عمومی نشان داده که اثرات منفی بهداشتی در مصرف بیش ازحد نمک بر کودکان و بزرگ سالان در کشورهای توسعه یافته و درحال توسعه یکسان است.
سونیا اکتر (Sonia Akter) استادیار دانشکده سیاست گذاری عمومی لی خوآن یو (Lee Kuan Yew) دانشگاه ملی سنگاپور که در این پروژه تحقیقاتی همکاری داشته در این رابطه می گوید: «اگرچه سدیم (نمک) برای سلامتی انسان ضروری است اما مصرف بیش ازحد این ماده اثرات منفی بر سلامت انسان دارد. یافته های این مطالعات نشان می دهد که مصرف آب آشامیدنی حاوی نمک زیاد باعث کند شدن پیشرفت کودکان در مدرسه می شود.»
در این پروژه برای پیدا کردن ارتباط بین میزان نمک و نمرات ضعیف دانش آموزان، منابع آبی محل زندگی این افراد موردمطالعه قرار داده است اما در صورت اثبات این ارتباط، احتمالاً مصرف نمک بیش ازحد در هرگونه رژیم غذایی ...

سرخط اخبار