اگر دموکرات ها برنده انتخابات ۲۰۲۰ باشند، در ایران نیز امید به مردم برمی گردد و احتمالا یک رئیس جمهور اصلاح طلب یا اعتدال گرا انتخاب خواهد شد.

گروه سیاسی جهان نیوز : اسماعیل گرامی مقدم، سخنگوی حزب اعتماد ملی (حزب کروبی) در پاسخ به سوال تفاوت پیروزی بایدن با ترامپ برای ایران نکات خنده داری را ذکر کرده که مفهوم دیگر آن توهین مستقیم به شعور حامیان جریان اصلاحات باشد. شاید در ایران به غیر از چند اصلاح طلبی که خودشان را به نادانی زده اند کسی نباشد که بین ترامپ و اوباما و یا بین ترامپ و بایدن در رفتار مقابل ایران تفاوت قائل باشد. این تفکر امید به شیطان بزرگ که عده ای در داخل او را کدخدا می دانند همان عاملی است که اوضاع اقتصادی کشور را به اینجا رسانده و هنوز هم وقیحانه و با تمام قوت آن را بزک می کنند.
لازم به ذکر است چند روز پیش جو بایدن هم نظرات خودش را به صراحت درباره رفتار با ایران اعلام کرد و حتی می توان برنامه او را شدیدتر از برنامه ترامپ دانست.
به گزارش جهان نیوز ، بخش های مهم اظهارات گرامی مقدم را در ادامه خواهید خواند:
*انتخابات آمریکا حتما بر شرایط اقتصادی و سیاسی ایران تاثیرگذار است چراکه شعار ها و برنامه هایی که دو نامزد انتخاباتی آمریکا تا کنون ارائه داده اند در تضاد با هم است. این تضاد بین آن ها نیز در جهت تغییر اساسی در وضعیت اقتصادی ایران است. یعنی به محض اینکه جو بایدن رای بیاورد، آن ها به برجام برمی گردند و این برگشت به برجام حتما تاثیرات روانی در بر خواهد داشت که حداقل باعث توقف قیمت ها می شود. از طرف دیگر جو روانی به بازگشت پول های بلوکه شده ایران از کشور هایی به آنان نفت فروخته بودیم کمک می کند. به نظر می رسد که با برگشت آمریکایی ها به برجام و نشستن پشت میز مذاکره پشتوانه ارزی کشور بیشتر شده و باعث این می شود که ارزش ریال ما هر روز ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار