بازدید از موزه ها و اماکن تاریخی میراث فرهنگی فارس رایگان است

خبرگزاری مهر پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۸

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، مدیر کل میراث فرهنگی استان، گفت: ۲۸ اردیبهشت ماه روز جهانی موزه و آغاز هفته میراث فرهنگی است و به این مناسبت ویژه برنامه های متعدد و مرتبط با این حوزه در نظر گرفته شده است.
مصیب امیری با بیان این مطلب به تشریح برنامه های این هفته پرداخت و اظهار کرد: ۲۸ اردیبشهت ماه همزمان با روز جهانی موزه و آغاز هفته میراث فرهنگی، نمایشگاه مرقعات خطی در باغ جهان نما، نمایشگاه معرفی مجموعه آثار مربوط به آب از دوران سلجوقیان تا کنون در موزه آب انبار وکیل افتتاح می شود.
وی با اشاره به برپایی نمایشگاه نسخ خطی با موضوعات مذهبی و قرآنی در موزه پارس، افزود: در دومین روز از هفته میراث فرهنگی؛ ویژه برنامه تجلیل از خادمان این عرصه با حضور دکتر طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور و مسئولان استان به همراه افتتاح دومین فستیوال معمار شیراز در ارگ کریم خانی برگزار خواهد شد. همچنین در این روز تور موزه خوانی در موزه پارس به عنوان نخستین موزه دولتی مراکز استان های کشور اجرا می گردد.
امیری در ادامه با اعلام خبر برپایی نمایشگاهی با مضمون فعالیت های اجرایی پژوهشی اداره کل در یکسال اخیر واقع در ارگ کریم خان زند، اضافه کرد: تشکیل انجمن موزه داران بخش خصوصی در موزه مطبوعات، نشست مطالعات تطبیقی -تاریخی بازار شیراز در هتل زندیه، روایت تاریخ شفاهی رمضان استان فارس در حرم مطهر علی بن حمزه ( ع) ، رونمایی از طرح های «یاد و نشان» و راهنمای گردشگری نابینایان در مجموعه حافظیه از دیگر برنامه های استان فارس، به مناسبت بزرگداشت این هفته می باشد.
بنابر این گزارش، برنامه نکوداشت هفته ...