اعتبار خسارات سیل به بخش کشاورزی پاسخگوی خراسان شمالی نیست

خبرگزاری مهر پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰:۱۰

به گزارش خبرنگار مهر ، محمدعلی شجاعی شامگاه چهارشنبه در نشست صمیمی رئیس مجلس شورای اسلامی با خانواده معظم شهدا، روحانیون، تشکل های مردمی، فعالان اقتصادی و مسئولان خراسان شمالی، اظهار کرد: به منظور جبران خسارت کشاورزان زحمتکش این استان از وزارت کشاورزی تقاضا داریم آنچه را که می توانند برای این حوزه انجام دهند.
شجاعی در ادامه به خسارت ناشی از سیل به بخش مسکونی اشاره کرد و افزود: بر اثر سیل اخیر منازل مسکونی بسیاری از مردم خراسان شمالی دچار آسیب شد که اکنون ساخت ۶ هزار و ۵۰۰ واحد آغاز شده است.
وی تصریح کرد: خراسان شمالی در زمینه بازسازی واحد مسکونی ناشی از سیل، استان سوم و در زمینه کمک بلاعوض با جذب ۱۴۰ میلیارد تومان در جایگاه پنجم استان های کشور قرار دارد.
استاندار خراسان شمالی در ادامه بیان کرد: بر اساس گزارش های هواشناسی ۱۵ روز قبل از وقوع سیل تمهیدات لازم برای مقابله با این جریان در استان اندیشیده شد که در نهایت از شدت خسارت کاسته شد.
شجاعی همچنین گفت: با وجود اینکه خراسان شمالی یکی از ۱۶ استان مرزی کشور است اما متأسفانه از داشتن منطقه ویژه اقتصادی محروم است.
وی اظهار کرد: دو علت سبب انجام نشدن امور در خراسان شمالی شده که بخشی از آن طبیعی است چرا که از یک استان بزرگ جدا شده و قرار است نداشته های خود را جبران کند اما بخش دیگر مربوط به عدم برنامه ریزی و مدیریت است.
مقام عالی دولت در خراسان شمالی در ادامه خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت: ۴۴ درصد جمعیت این استان ساکن روستا هستند به طوری که در سفر مقام معظم رهبری به خراسان شمالی بخش کشاورزی پیشران اقتصادی این استان اعلام شد.
شجاعی تاکید کرد: خراسان شمالی با فرمول و شرایط خاص ...

سرخط اخبار