یک کارشناسان مسایل اقتصادی با اشاره به اهمیت عرضه شستا تاکید کرد عرضه اولیه سهام این شرکت در شرایطی صورت می گیرد که می تواند چراغی برای سایر بنگاه های بزرگ دولتی و عمومی باشد.

به گزارش بورس نیوز ، سید حمید حسینی در این باره می گوید: حرکتی که در عرضه شستا شاهد هستیم ناشی از اراده قوی در این عرضه است که با وجود دشواری ها برای ارزیابی این بنگاه بزرگ به سرانجام رسیده است.
وی ادامه داد: قطعا این امر به اصلاح ساختار اقتصادی و شفاف سازی در یکی از بزرگ ترین بنگاه های کشور منجر می شود که می تواند در درازمدت به بهره وری و افزایش بازدهی برای طیف بسیاری از بازنشستگان به عنوان سهامداران اصلی این بنگاه اقتصادی منجر شود.
این کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه بازار سرمایه بهترین مکان برای سرمایه گذاری و جذب سرمایه و نقدینگی سرگردان است، تاکید کرد: با توجه به تورم موجود و رشدی که در بورس طی یک سال گذشته شاهد هستیم، این بازار می تواند راهی برای سیاست گسترش مالکیت عمومی باشد.
حسینی ادامه داد: موقعیت بازار سرمایه با هیچ بازار دیگری قابل مقایسه نیست و در عرضه اولیه علاوه بر تامین نقدینگی برای شرکت ها، سهامداران نیز برای کسب بازدهی در این عرضه ها سهیم می شوند.
وی با اشاره به ارزندگی دارایی های شستا و ظرفیت های این بنگاه اقتصادی تاکید کرد: ارزندگی پرتفوی شستا موتور محرک این شرکت است و شستا می تواند با اصلاحاتی که از مسیر بورس برای این بنگاه رخ خواهد داد چشم انداز متفاوتی را تجربه کند.
وی اقدام دولت در عرضه اولیه شستا را حرکتی قابل تقدیر دانست و گفت: از یک سو دولت می تواند با جذب نقدینگی شرایط صندوق های بازنشستگی را سرو سامان دهد و از سوی دیگر شیوه جدیدی را برای خصوصی سازی در پیش بگیرد. زیرا خصوصی سازی به معنی واگذاری بلوکی همچنان مدیریت شرکت ها را دولتی خواهد گذاشت، اما با عرضه در بازارسرمایه این امید وجود دارد که ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار