مقام سعودی: ایران باید مجازات شود!

24 آنلاین نیوز شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۳

یک مقام سعودی با طرح این ادعا که اقدام اخیر کشورمان در کاهش عمل به تعهدات برجامی خود نقض توافق هسته ای است، مجازات تهران را خواستار شد.
به گزارش روزنامه الشرق الاوسط، یک مقام سعودی ضمن ابراز خشم از اینکه ایران غنی سازی اورانیوم را در تأسیسات هسته ای فردو از سرگرفته است ادعا کرد این اقدام نقض توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ است و ایران باید به سبب مجازات شود.
این مقام سعودی که نخواست نامش فاش شود، در دیدار با خبرنگاران در واشنگتن گفت کشورش از توافقنامه ای که هدف از آن جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای بود حمایت کرد بر این مبنا که بازرسی تأسیسات هسته ای کامل خواهد بود، اما بعدا مشخص شد که این توافقنامه، ایران را از دستیابی به سلاح هسته ای بعد از گذشت چند سال منع نمی کند!
این اظهارات در حالی مطرح می شود که مقامات کشورمان بارها اعلام کرده اند ایران در پی استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای است و هرگز قصد تولید سلاح اتمی را ندارد. آژانس نیز بارها در گزارش های فصلی خود پایبندی ایران به تعهدات برجامی خود را تایید کرده است.
ایران در اردیبهشت ماه در نخستین سالگرد خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته ای، اعلام کرد در پاسخ به بازگشت تحریم های آمریکا و عدم تحقق وعده های کشور های باقی مانده در توافق برای جبران آثار منفی این تحریم ها، به مرور تعهد خود را به توافق هسته ای کاهش می دهد.
این مقام عربستانی در ادامه این گفت وگو افزود: بازرسی های آژانس بین المللی انرژی اتمی همه سایت ها را پوشش نمی دهد و به نظر من همه کشور های جهان باید اقداماتی قاطعانه انجام دهند.
او بر پشتیبانی کشورش از تحریم های آمریکا بر ضد ایران برای سوق دادن تهران به سوی امضای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار