مشهد به لحاظ جغرافیایی می تواند قطب تجارت آسیای میانه و مرکز صادرات این منطقه باشد اما آن طور که باید از این ظرفیت تجاری استفاده نشده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ی مرکز خراسان رضوی، نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد امروز در نشست شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به فرارسیدن "روز صادرات" گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولید ملی ، عزم مسئولان باید در حمایت از اقتصاد داخلی باشد تا تولیدکنندگان بتوانند به رونق صادرات کمک کنند.
حمیدرضا موحدی زاده افزود: سیاست های منتهی به حفظ ارزش پول ملی باید دنبال شود تا ارزش پول بیش از این کاهش پیدا نکند.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به پیش رو بودن ایام عزاداری دهه پایانی ماه صفر نیز گفت: امام رضا (ع) ، امام گفتگو و تعامل بود و با رویکرد نرمش قهرمانانه همه ادیان را به مناظره فرا می خواند که این رویکرد در عصر فعلی نیز باید مورد توجه باشد.
موحدی زاده افزود: برگزاری صرف مراسم عزاداری و بزرگداشت کافی نیست و وجه اصلی شخصیت ائمه نباید تحت الشعاع برخی حواشی های غیرمستند قرار گیرد.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد همچنین به سفر اخیرش به اروپا اشاره کرد و گفت: شهر "ماتِرا" در کشور ایتالیا پایتخت فرهنگی اروپا شناخته شده است و از آنجا که مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام بود با رایزنی سفارت ایران در رُم دعوتی از مقامات شهری مشهد انجام شد که خروجی این سفر و جلسات نام گذاری خیابانی در ماترا به نام خراسان بود.
در جلسه امروز مصوب شد برای ایجاد رفاه برای معلولان جسمی - حرکتی و تسهیل در ارائه خدمات حمل و نقل عمومی درون شهری شامل اتوبوس و قطارشهری، برای هر فرد با معلولیت درجه شدید و خیلی شدید، ۶۰ سفر رایگان در هر ماه منظور شود، تصویب لایحه پرداخت هزینه خدمات حمل و نقل دانش آموزان استثنایی نیازمند از دیگر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار