احتمالا بخش های زیادی از زمین غیر قابل سکونت خواهد شد

هشدار نگران کننده یازده هزار دانشمند محیط زیست به شرایط اقلیمی

سلامت نیوز شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۰

سلامت نیوز : در حدود یازده هزار نفر از دانشمندان علوم اقلیمی و محیط زیستی از کشورهای مختلف جهان معتقدند تحقیقاتی که می گویند وضعیت اقلیمی زمین اضطراری است، به نحو روشن و غیرقابل تردیدی واقعیت دارند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنا از بی.بی.سی؛ این مطالعه که براساس اطلاعات اقلیمی ۴۰ سال اخیر و اقدامات و طرح های دولت ها بازی مقابله با این وضعیت اضطراری انجام گرفته، می گوید دولت ها در رفع بحران ناکام مانده اند.
دانشمندان درگیر در این مطالعه تاکید کرده اند که بدون تغییرات عمیق و پایدار ، جهان با “رنج غیرقابل توصیف بشری” روبرو خواهد شد. محققان همچنین گفته اند که وظیفه اخلاقی آنها را واداشته درباره ابعاد این تهدید به جهان هشدار دهند.
انتشار این مطالعه درست در روزی که اطلاعات ماهواره ای نشان از ثبت رکورد گرمترین اکتبر از زمان ثبت رکوردها داشت، حکایت از صحت تهدید و صداقت دانشمندان در اعلام هشدار جهانی دارد.
این گزارش که به صورت گرافیکی نیز منتشر شده طیفی از داده هایی را که معرف علائم حیاتی تغییرات اقلیمی در ۴۰ سال گذشته است، ارائه میدهد، با این حال محققان تنظیم کننده گزارش ادعا میکنند که تنها با اندازه گیری دمای سطح زمین نمیتوان خطرات واقعی گرمایش را درک کرد و این را صرفا باید به عنوان یک هشدار تلقی کرد.
مواردی که در این گزارش به عنوان نشانه های هشدار دهنده در نظر گرفته شده اند عبارتند از رشد جمعیت انسان ها و حیوانات، تولید و مصرف سرانه گوشت، نابودی جنگل های جهان و نیز افزایش رووزافزون مصرف سوخت های فسیلی که البته در میان فاکتورهای دیگر هشدار دهنده ترین فاکتور محسوب می شود.
البته کتمان نمیتوان کرد که تمام فاکتورهای گزارش حاوی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار