سخنگوی وزارت کشور عراق ضمن هشدار به تلاش برخی برای برهم زدن تظاهرات مسالمت آمیز در این کشور، اعلام کرد که نیرو های امنیتی تلاش می کنند تظاهرات به صورت مسالمت آمیز برگزار شود.

وزارت کشور عراق از وجود طرف سومی در تظاهرات اخیر خبر داد که به دنبال ایجاد هرج و مرج در این کشور هستند.
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، سرتیپ «خالد المحنا»، سخنگوی وزارت کشور عراق شامگاه جمعه (۲۴ آبان) در گفتگو با شبکه تلویزیونی المیادین گفت که برخی در مورد تعداد قربانیان و کشته های تظاهرات مبالغه می کنند.
این مقام عراقی از وجود برخی آشوب گر در بین تظاهرات کنندگان خبر داد و گفت: «طرف سومی در این بین وجود دارد که تلاش می کند مسیر تظاهرات را از مسالمت آمیز به خشونت سوق دهد».
وی ادامه داد: «برخی از گروه ها بدشان نمی آید که عراق به سمت هرج و مرج و آشوب کشیده شود». او گفته که برخی علاوه بر حمل سلاح، از بمب، نارنجک و کوکتل مولوتف در بین تظاهرات استفاده کرده اند.
او گفت که مبالغه در میزان زخمی ها و کشته ها باعث تخریب وجه نیرو های امنیتی عراق و همچنین تظاهرات مردمی در این کشور شده است.
سخنگوی وزارت کشور عراق تظاهرات مسالمت آمیز را حق عراقی ها دانست و گفت که با این حال، در بین معترضان، طرف سومی هست که تلاش دارد نیرو های امنیتی را تحریک کرده و آن ها را وادار به درگیری با آن ها کند.
سرتیپ المحنا گفت که وزیر کشور از نیرو های امنیتی خواسته و توصیه مؤکد کرده که به هیچ وجه از سلاح علیه تظاهرات استفاده نکنند.
عراق از ابتدای ماه اکتبر شاهد تظاهرات مردمی در اعتراض به وجود فساد و نبود اشتغال و وضعیت نابسامان معیشتی است. این تظاهرات چند هفته به دلیل ایام اربعین حسینی متوقف شد. با این حال، از ۲۵ اکتبر (سوم آبان) دوباره از سر گرفته شد.
برخی از معترضان و گروه های سیاسی مانند ائتلاف الفتح خواستار تغییر نظام سیاسی در عراق شده اند؛ چرا که به گفته ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار