با نزدیک شدن انتخابات آمریکا احتمال پیروزی بایدن در این انتخابات بر اساس نظرسنجی ها پررنگ تر به نظر می رسد و تحلیل های متفاوتی در مورد پیامدهای پیروزی احتمالی وی در بورس تهران ارائه می شود.
به گزارش اقتصاددان ، هر چند هنوز تا انتخابات آمریکا زمان زیادی باقی مانده و وقایع مختلف می تواند سرنوشت این انتخابات را عوض کند اما نظرسنجی ها از فاصله جو بایدن با ترامپ و پیروزی احتمالی وی خبر می دهند.
برخی تحلیل گران اقتصادی معتقدند بورس تهران واکنش چندان شدیدی به انتخاب هر یک از دو نامزد نخواهد داشت و برخی دیگر عقیده دارند پیروزی هر یک از این دو نامزد می تواند آثار و تکانه های شدیدی در بورس ایجاد کند.
برخی معتقدند اگر جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برنده شود، بازارهای مالی ایران دچار شوک می شوند. آنها اما این شوک را موقتی و حتی اگر شوکی واقع شود علت آن را ارائه ارزهای خانگی از ترس ارزان شدنشان به بازار ارز می دانند. این دسته از کاربران تحلیل مشخصی درباره بازار سهام ندارند و اکثرشان معتقدند که اتفاق خاصی برای بازار سهام با روی کار آمدن بایدن نمی افتد.
پیروزی بایدن برای بورس تهران شوکه کننده تر است
عده ای دیگر هم این موضوع را مطرح می کنند که چه ترامپ رای بیاورد و چه بایدن، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خیلی روی بازارسهام ایران تاثیر خاصی ندارد و همه چیز برمی گردد به انتخابات ریاست جمهوری کشور خودمان در سال آینده و نگاه رئیس جمهور و کلیت نظام به سرمایه گذاری در بورس.
فرزانه فیروز کارشناس بازار سرمایه در این باره به کاماپرس گفت: پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا بورس را با شوک بیشتری نسبت به پیروزی ترامپ مواجه می کند اما این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار