اهواز- ایرنا- مدیرکل حوزه استاندار خوزستان و سخنگوی ستاد مدیریت بیماری ناشی از ویروس کرونا در استان بخشنامه جدید این ستاد را برای اجرا به تمامی دستگاه های اجرایی، فرمانداران و اصناف خوزستان ابلاغ کرد.

به گزارش دوشنبه ایرنا در این بخشنامه آمده است: تا پایان روز ۲۲ فروردین ماه تمامی بخش نامه ها ،الزامات و دستورالعمل های صادرشده قبلی در خصوص رعایت فاصله گذاری اجتماعی، حضور ۲۰ درصدی کارکنان، تمهیدات و ممنوعیت های فعالیت اصناف به جز ضروری ها و ممنوعیت های ترددی لازم الاجرا و برقرار است.
در بخش دیگری از این بخشنامه با اشاره به اینکه تصمیمات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا برای اجرا از تاریخ ۲۳ فروردین ماه ابلاغ می شود، عنوان شد: در خصوص فعالیت ادارات، لازم است تا مدیران برای آن دسته از کارکنان دارای بیماری های خاص تنفسی قلبی و عروقی، دیابتی و کلیوی با ارائه مدارک معتبر پزشکی و همچنین زنان باردار شیرده و افراد بالای ۶۰ سال مرخصی بدون احتساب در نظر بگیرند.
سخنگوی ستاد مدیریت بیماری ناشی از ویروس کرونا در استان در ادامه این بخشنامه آورده است: فعالیت ادارات دولتی و شرکت ها (قسمت ستادی) از روز دوشنبه ۲۳ فروردین ماه با حضور دو سوم کارکنان (بدون اعتصاب کارکنان یادشده)، خواهد بود.
این بخشنامه می افزاید: یک سوم کارکنان نیز به صورت دورکاری و مرخصی بدون احتساب، وظایف محوله را انجام دهند و این درحالی است که ساعت کاری ادارات از ۲۳ فروردین ماه از ساعت هفت تا ۱۴ تعیین شده است.
در بخش دیگری از بخشنامه این ستاد ادامه فعالیت تمامی نیروهای خدماتی عملیاتی شهرداری ،آب و برق ،مخابرات ،گاز ،اورژانس و آتش نشانی بر اساس روال معمول تاکید شده و اضافه می کند: تمامی مراکز آموزشی شامل مدارس و دانشگاه ها نیز تا پایان فروردین ماه تعطیل هستند.
رضا نجاتی همچنین با تاکید بر اینکه کسب و کارهای کم ریسک با رعایت پروتکل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در سراسر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار