مستند سینمایی «مهین» به کارگردانی محمدحسین حیدری و تهیه کنندگی مهدی مطهر مدتی ست در گروه سینمایی «هنر و تجربه» در حال اکران است. مستندی که محصول خانه مستند انقلاب اسلامی است و به دلیل سوژه آن، مورد توجه قرار گرفته است.

قدس آنلاین : مستند «مهین» به بررسی شخصیت پیچیده اولین قاتل سریالی زن ایران (مهین قدیری) می پردازد. به احتمال زیاد بسیاری از مخاطبان تا به حال نامی از این زن و ماجرایی که بر او رفته است را نشنیده اند اما به گفته کارگدان اثر اهالی قزوین او را به خوبی به خاطر دارند؛ زنی که به عنوان اولین قاتل سریالی زن خانم های مسن شناخته شد و با تصور اینکه آن ها عمر خود را کرده اند ابتدا آن ها را به قتل می رساند و سپس طلاهای آن ها را می دزدید. جدا از سوژه مستند مهین در ساخت هم ویژگی هایی دارد که در بین آثار مستند قابل توجه است.
مستند با نریشن و روایت مقامات انتظامی و امنیتی و کارآگاهان آغاز می شود. به موازات این روایت، در قالب ساخت یک فیلم داستانی، زمان، مکان و نوع پیدا شدن اجساد نیز روایت می شود. بازسازی صحنه ها به مخاطب کمک می کند تا به مهین نزدیک شود و پله پله با او به عمق فاجعه هولناکی قدم بگذارد. مستند «مهین» در یک سوم پایانی با نمایش راش های حقیقی از مهین قدیری در حین بازسازی صحنه های قتل پیش از پیش مخاطب را به عمق فاجعه می برد و او را به این حقیقت مواجه می کند که چگونه یک مادر دلسوز به قاتلی بی رحم تبدیل شده و به پایان خود می رسد. محمدحسین حیدری در مستند «مهین» به واکاوی دلایلی پرداخته که از مهین به عنوان یک زن خانه دار یک قاتل سریالی ساخت. با او درباره «مهین» و سرگذشت تلخش گفت وگو کرده ایم که در ادامه می خوانید.
*چرا «مهین قدیری» به عنوان تنها قاتل سریالی زن در ایران برای ساخت مستند انتخاب شد؟
سال ۸۸ که من در قزوین دانشجو بودم، موضوع قتل های مهین قدیری در این شهر پررنگ بود. کسانی که خبرهای حوادث را دنبال می کردند، از موضوع مهین ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار