تهران- ایرنا- رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت اعلام کرد: ۱۳میلیارد تومان کالای قاچاق در بازدید از ۴۰ باب انباری و یک میلیارد تومان داروی غیرمجاز در تهران بزرگ کشف شد.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی پلیس تهران بزرگ، سرهنگ نعمت اله علیپور از اجرای سومین مرحله از طرح مبارزه با قاچاقچیان کالا خبر داد و اظهار داشت: در پایش های اطلاعاتی مشخص شد تعدادی از قاچاقچیان حرفه ای پس از خرید کالا از جنوب و شرق کشور، محموله ها را در انبارها و باراندازهای محدوده شهرری دپو کرده تا در فرصت مناسب به بازار عرضه کنند که بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس امنیت عمومی قرار گرفت و با تایید صحت اخبارهای دریافتی نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس شد.
وی با اشاره به اینکه دستور بازدید از این محل ها و دستگیری متهمان اخذ شد، گفت: ۱۷ اکیپ عملیاتی برای بازدید از این محل ها با همکاری تیم های عملیاتی فرماندهی یگان امداد پایتخت اعزام و تیم های اعزامی موفق شدند در عملیات های همزمان از ۴۰ باب انباری و بارانداز بازدید کنند.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی با بیان اینکه در اجرای این طرح کارآگاهان موفق شدند چهار قاچاقچی کالا را در حال تخلیه بار به داخل دو انباری شناسایی و دستگیر کنند، گفت: در یکی از انبارها قاچاقچیان در حال تخلیه ۲ دستگاه تریلر ترانزیت با پلمب گمرکی بودند که خودروها توقیف و محموله آنها شامل لوازم آشپزخانه و لوازم موسیقی با ۲۱ دستگاه کامیونت کرایه ای به پلیس امنیت اقتصادی انتقال یافت.
علیپور در خصوص تخلیه محموله های قاچاق در انباری دیگری توسط قاچاقچیان، گفت: در این رابطه سه دستگاه تریلی حامل یک هزار و ۵۰ رول پارچه خارجی فاقد مجوز گمرکی و فاکتور خرید توقیف شد.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی عنوان کرد: متهمان پس از تحقیقات تکمیلی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.
کشف ۱۰میلیارد ریال داروی غیر مجاز در ...

سرخط اخبار