دنیای اقتصاد نوشت: در دومین روز هفته، دلار به سوی مرز ۲۹ هزار تومانی خیز برداشت، ولی تا ساعت ۴ بعدازظهر نتوانست با قدرت از آن عبور کند.

در دومین روز هفته، دلار به سوی مرز ۲۹ هزار تومانی خیز برداشت، ولی تا ساعت ۴ بعدازظهر نتوانست با قدرت از آن عبور کند. ساعت ۴ بعدازظهر روز یکشنبه دلار در بازار آزاد ۲۸ هزار و ۹۵۰ تومان قیمت داشت که ۲۰۰ تومان بیشتر از روز ابتدایی هفته بود. در ساعاتی از روز قیمت بالای مرز ۲۹ هزار تومانی هم نوسان می کرد، ولی عموما بالای این مرز حیاتی، خریدها کاهش پیدا کرده و فروش ها بیشتر می شد.
به گفته فعالان، چنین رفتاری به دلیل آن است که مرز مقاومتی ۲۹ هزار تومانی برای بازار از اهمیت زیادی برخوردار است و نگاه معامله گران نیز نسبت به این مرز دوگانه است. گروهی از معامله گران انتظار دارند، بازار در این مرز همچنان با افزایش فروش ها مواجه شود و کشش حرکت به سوی نرخ های بالاتر را نداشته باشد. از نظر آنها، معامله گران در چنین مقاومت محکمی از بخشی از خریدهای گذشته خود سود کسب خواهند کرد و در موقعیت فروش قرار خواهند گرفت.
با این حال، برخی فعالان اعتقاد دارند، خبری از عرضه های سنگین در بازار نیست و تنها در مرز ۲۹ هزار تومانی احتیاط خریداران بالا رفته است. از نگاه این گروه، اگر طی روزهای آینده نوسان گیران مطمئن شوند که دلار قرار نیست ریزش خاصی را تجربه کند، بار دیگر خریدهای خود را افزایش خواهند داد و به تبع آن قیمت برای ورود به دهه چهارم قیمتی تحریک خواهد شد. افزایشی های بازار اعتقاد دارند، سقف بازار کانال ۲۹ هزار تومانی نیست و به محدوده بالاتری فکر می کنند.
با این حال، بازار برای حرکت به سوی مرزهای یادشده نیاز دارد که در ابتدا مقاومت ۲۹ هزار تومانی را بشکند. معامله گران کاهشی اعتقاد دارند، دلار ظرفیت بیشتری برای رشد قیمت ندارد؛ از نگاه آنها شاید ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار