تهران- ایرنا- رییس اتحادیه تعمیرکاران خودروی پایتخت گفت: عمده مشکلات این روزهای مکانیک ها، زاییده اقدامات خودروسازان است، به گونه ای که بسیاری طراحی ها و تغییرات داخل خودروها استاندارد نیست.

"علیرضا نیک آیین" امروز (یکشنبه) در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: در حالی که خریداران خودروهای خارجی در موارد اندکی برای دریافت خدمات گارانتی به تعمیرگاه های مجاز مراجعه می کنند، اما مشکلات گارانتی خودروهای داخلی از بدو تحویل خودرو آغاز می شود که به دو دلیل قطعات نامرغوب و بی کیفیت و تغییر طراحی های داخلی خودرو است.
این مقام صنفی گفت: وقتی خودروسازان تغییراتی در خودروهای تولیدی خود می دهند، فقط با نمایندگی های خود در میان می گذارند و بازار "افتر مارکت" و "وارانتی" را ندید می گیرند.
افترمارکت به همه قطعاتی که OEM نباشند اشاره می کند، یعنی توسط تولید کننده خودرو تولید نشده باشند.
وارانتی یعنی اینکه محصول در دست افراد در زمان مشخصی که بیشتر از دوره گارانتی نیز هست، با همان مشخصات اولیه کار می کند و اگر در زمان وارانتی محصول با مشکلی روبرو شد، هزینه تعمیر و تعویض قطعات با وجود وارانتی پرداخت می شود.
رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودروی پایتخت اظهار داشت: قطعات مربوط به خودروهای داخلی که تغییر یافته اند، در بازار کمیاب است.
وی با بیان اینکه خودروسازان داخلی با سایر اتحادیه ها و زنجیره تامین به خوبی متصل و هماهنگ نیستند، از وجود نگاه بالا به پایین در این سیستم و اینکه اتحادیه ای نظیر اتحادیه تعمیرکاران خودرو جایگاهی در تصمیم گیری های خودروسازان ندارد، ابراز گلایه کرد.
نیک آیین ادامه داد: ما در نوک پیکان و درگیر بازار هستیم و به همین دلیل مسوولان باید اجازه دهند اصناف نیز در تصمیم گیری ها مشارکت داده شوند.
وی در ادامه در خصوص عمده شکایت های واصله به این اتحادیه در ماه های گذشته، خاطرنشان کرد: اکنون عمده مسائل و مشکلات و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار