اکوفارس: وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن گفت بر توان و آمادگی بالای نظامی ارتش این کشور برای انجام حمله راهبردی فراگیر علیه مواضع ائتلاف سعودی تاکید کرد.

به گزارش فارس، «محمد ناصر العاطفی» وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن روز شنبه در گفت وگو با روزنامه «المسیره» که مشروح آن فردا (یکشنبه) منتشر می شود، قدرت نظامی این کشور را فوق العاده توصیف کرد.
وی گفت: «صنایع نظامی یمن حتی از زمان خود پیشی گرفت و اکنون با کشورهایی وارد رقابت شده که ۲۰ سال پیشتر از ما در این زمینه فعالیت خود را آغاز کرده اند».
به نوشته پایگاه خبری انصارالله، العاطفی افزود: «نیروهای مسلح ما همه مقدمات لازم برای انجام حمله فراگیر به دشمن را فراهم کردند؛ به طوری که توان (دفاعی) دشمن فلج شود».
وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن گفت که ارتش این کشور بانک اهداف نظامی زمینی و دریایی رژیم صهیونیستی را در اختیار دارد و اگر فرماندهی دستور دهد، در هدف قرار دادن آن درنگ نخواهد کرد.
پیشتر نیز مقامات نظامی یمن از توانایی های نیروهای این کشور برای مقابله با تجاوزها و حملات احتمالی رژیم صهیونیستی خبر داده بودند. سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن در تاریخ ۲۹ آبان ماه در این رابطه گفت: «یگان های موشکی و پهپادی (هواپیماهای بدون سرنشین) این توانایی و امکانات را دارند که اهداف حیاتی در عمق اسرائیل را هدف قرار دهند». 
یگان های پهپادی و موشکی یمن طی سال های گذشته بارها در پاسخ به تجاوزات نظامی ائتلاف مذکور به اهدافی مهم و حیاتی مانند فرودگاه های بین المللی ابوظبی و دبی در امارات و فرودگاه های ابها، نجران و جیزان در عربستان سعودی حمله کرده اند.
در آخرین حمله مهم یگان پهپادی یمن به خاک سعودی، شهریور ماه امسال نیروهای یمنی با ده فروند پهپاد تأسیسات نفتی شرکت ملی نفت عربستان سعودی (آرامکو) را در منطقه بقیق و خریص هدف قرار دادند که به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار