فرماندار کاشان گفت: معلولان با بروز توانمندی های خود در صحنه های مختلف جامعه امروز ستودنی هستند، زیرا ثابت کردند ضعف جسمی، نمی تواند مانع از بروز و گسترش توانایی های انسان شود.

به گزارش ایسنا، علی اکبر مرتضایی در همایش دنیای سکوت در فرهنگسرای معراج، اظهار کرد: ایمان، امید و سخت کوشی، رمز عبور از محدودیت ها است و موفقیت های معلولان شاهد بر این ادعا است.
وی افزود: داستان زندگی معلولانی مثل هلن کلر، فعال اجتماعی نابینا و ناشنوا الگوی توان یابی است، که با امید و ممارست، محدودیت های جسمی را پشت سر گذاشت و امروز انگیزه بخش و راهگشا برای جامعه انسانی شده است.
فرماندار کاشان تصریح کرد: برنامه های مشترک برای ایجاد تعامل بین جامعه ناشنوا و شنوا، شناسایی و هدایت استعدادهای پنهان معلولان، یک ضرورت است که باید توسط دستگاه های متولی پیگیری شود.
مرتضایی افزود: موفقیت های توان یابان، جشن بروز و ظهور توانمندی های انسان است که باید شناسایی و تبلیغ کرد تا نشاط و امید عامل حرکت همه افراد جامعه شود.
وی گفت: معلولان با بروز توانمندی های خود در صحنه های مختلف جامعه امروز ستودنی هستند، زیرا ثابت کردند ضعف جسمی، نمی تواند مانع از بروز و گسترش توانایی های انسان شود.
همچنین مدیرعامل کانون ناشنوایان کاشان گفت: معلولان جامعه مشکلات فراوانی دارند، اما توانمندی های زیادی هم دارند که نیازمند کشف و پرورش است و این مسئولیت با هماهنگی نهادهای مربوط با قانون های رسمی امکان پذیر است.
کبری اسماعیل بیگی با اشاره به قهرمانی علیرضا رمضانی در مسابقات کشتی نونهالان کشور، اظهار کرد: با وجود همه مشکلاتی که معلولان را محدود می کند، اما توانمندی های معلولان در بخش ورزش و هنر ستودنی است.
وی افزود: توانمندی های معلولان در جامعه ما حتی برای خانواده آن ها نیز ناشناخته مانده است و باید افتخارآفرینی های آن ها را در هر میدانی که هستند با غرور ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار