در دهه پنجاه و اوایل دهه شصت میلادی کیم نواک یکی از بزرگترین ستاره زمانه هالیوود بود. «سرگیجه» بیشترین شهرت را برای او به همراه آورده بود.

دنیای تصویر: در دهه پنجاه و اوایل دهه شصت میلادی کیم نواک یکی از بزرگترین ستاره زمانه هالیوود بود. «سرگیجه» بیشترین شهرت را برای او به همراه آورده بود.«سرگیجه» داستان کمیسیرپلیس بازنشسته و عاشق به نام اسکاتی است که دلداده زنی مرموز و مو بلوند به نام مدلین می شود و تلاش می کند جودی را از جنبه ظاهری به مدلین تبدیل کند.
جودی:« اگه اجازه بدم تعییرم بدی، اونوقت چی می شه؟ اگه چیزهایی که خواستی رو انجام بدم، من رو دوست خواهی داشت؟»
اسکاتی:«حتما .حتما.»
در «سرگیجه» نقش جودی و مدلین را کیم نواک بازی کرد.
آیا نقش ها چالش برانگیز بودند؟
نواک می گوید:«خب،می دانی،ویژگی جالبی آلفرد هیچکاک داشت از یک جهت به تغییرات فیزیکی که کاراکتر باید پیدا می کرد وسواس داشت اما از جنبه ایفای نقش کاملا آزادی می داد.»
«آزادی» توصیف دقیقی از سیستم استودیویی نیست که در دهه پنجاه هالیوود را کنترل می کرد.وقتی هری کوهن مدیر کمپانی کلمبیا با مرلین پائولین نواک بیست و یکساله قرارداد بست از اسم او شروع کرد.
نواک می گوید:«می خواست نامم کیت مارلو باشد. ببین، آنها پشت سرم تصمیم خودشان را گرفته بودند.گفتند که ما تصمیم گرفتیم اسم هنری شما کیت مارلو باشد. جواب دادم که قرار نیست کیت مارلو باشم،چطور می توانم کیت مارلو باشم؟این درک را دارم که مرلین هم نخواهم بود.اما کیت مارلو اسم خوبی نخواهد بود.»
شرایط بزرگ شدن نواک در شهر شیکاگو ظاهرا او را به خوبی آماده کرده بود تا مقابل مردانی بایستاد که مجله تایم آنها را «حاکمان مطلق هالیوود» خوانده بود.
نواک چنین به یاد می آورد:«هری کوهن ترسناک بود.پدرم هم ترسناک بود. آنها این نقطه اشتراک را داشتند.»
پدر کیم نواک کارگر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار