رضا افخمی کارشناس روابط عمومی 2خرداد1399 البرز - عدم وحدت رویه نهادها، سازمان ها و متولیان حوزه روابط عمومی در کشور (از قبیل انجمن ها، موسسات، سمن ها و . . . ) در برگزاری مناسب و شایسته روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی.

شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا) - || این روز فرصت مغتنمی بود برای مدیران و کارشناسان این حرفه تا با ارایه فعالیت های علمی و تخصصی، بیانات و دیدگاهای علمی، عملی و یا تجربی خود سهمی در شناساندن "هنر هشتم" به مخاطبین و مدیران و آحاد جامعه داشته باشند.
علمی که از طریق فعالیت های مدیران و کارشناسان روابط عمومی ، جایگاهی ویژه و تاثیرات به سزایی در تسهیل امور مردم و ارتباطات آنان با سازمان ها دارد.
امروزه این تفکر بر مدیران و دست اندرکاران فعالیت های فرهنگی، هنری، علمی و اجتماعی قالب شده است که هنر، علم و صنعت روابط عمومی، به عنوان شغل و حرفه ای تخصصی محسوب شده و در همه زمینه ها (اعم تئوری و عملی) رو به رشد است. همه مدیران و مسئولین به این موضوع اذعان دارند که اگر این علم پویا و کارا به صورت شایسته ای در خدمت مدیران قرار گیرد از طریق آن تقویت و رشد اندیشه های فرهنگی، هنری و اجتماعی و علمی در کشور را شاهد بوده و زمینه ارتباط مناسب و سازنده بین مردم و مسئولین فراهم می گردد.
علم و هنر روابط عمومی همچنین توانسته با ابزارهای در اختیار (نظر سنجی، تحلیل محتوا، تجهیزات الکترونیکی، اپلیکیشن ها، ابزارهای دیجیتالی، فضای مجازی، شبکه های اینترنتی، رسانه های دیداری، شنیداری، مکتوب و ...) آگاهی مخاطبین و ذینفعان را افزایش داده و خواسته ها، تمایلات و انتظارات آنان را به شکل سازمان یافته ای طبقه بندی نموده و در اختیار برنامه ریزان و تصمیم گیران قرار دهد. هرچند در این راه کاستی هایی هم مشاهده می شود.
لیکن باید بدانیم و آگاه باشیم که:
1. عدم وحدت رویه نهادها، سازمان ها و متولیان حوزه روابط عمومی در کشور (از قبیل ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار