خشونت علیه زنان و کودکان در دوران شیوع کرونا در اروپا به مرز هشدار رسیده است.

به گزارش مشرق، اگرچه انتشار خبر کشف واکسن کرونا امیدها برای پایان دادن به بحران مرگبار بهداشتی جهانی را که تاکنون حدود ۲ میلیون نفر را در سراسر جهان قربانی کرده، زنده کرده است، اما چشم اندازی برای پایان اپیدمی خاموش خشونت علیه زنان و کودکان که در دوران شیوع کرونا، به مرز خطرناکی رسیده، وجود ندارد.
۲۵ نوامبر (۵ آذر) تا ۱۰ دسامبر (۲۰ آذر)، هفته مبارزه با خشونت خانگی علیه زنان و کودکان نامگذاری شده است.
به گزارش پایگاه های «سازمان ملل، فرانس پرس و تایمز»، خشونت علیه زنان و کودکان در دوران شیوع کرونا در سراسر جهان، به مرز هشدار رسیده است.
سازمان ملل با اعلام هشدار در این مورد، به این واقعیت اشاره کرد که همزمان با تشدید ارائه خدمات درمانی به بیماران مبتلا به کرونا که رقم آنها از ۶۰ میلیون نفر گذشته، سایر قربانیان در سکوت به فراموشی رفته اند.
براساس اعلام سازمان ملل، از هر ۳ زن در سراسر جهان، یک زن مورد خشونت جسمی یا جنسی قرار می گیرد؛ در سال گذشته ۲۴۳ میلیون زن و دختر در سراسر جهان قربانی خشونت خانگی شدند؛ این روند با شیوع کرونا و پیامدهای ناشی از آن تشدید شده است.
از هر ۲ زن کشته شده در جهان در سال ۲۰۱۷، یک زن توسط همسر یا یکی از اعضا خانواده خود کشته شد.
بیش از یک سوم (۳۵ درصد) زنان و دختران خشونت فیزیکی یا جنسی را تجربه کرده اند.
زنان بزرگسال تقریبا نیمی (۴۹ درصد) از کل قربانیان قاچاق انسان را که در سطح جهانی شناسایی شده اند، تشکیل می دهند.
بحران خشونت خانگی در کشورهای اروپایی، در مرز تبدیل شدن به فاجعه قرار گرفته است؛ از هر ۱۰ زن در اتحادیه اروپا یکی گزارش می دهد که از ۱۵ سالگی آزار سایبری را تجربه کرده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار