جایگاه برتر استانی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود

بسیج نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۱
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود در بسیاری از شاخص ها رتبه اول را در بین دانشگاه های آزاد استان سمنان دارد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، سید احمد ابوالقاسمی فر در دیدار رئیس و هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود، با امام جمعه مردم شاهرود با ابراز خرسندی از این ملاقات گزارشی از عملکرد دانشگاه در یازده ماه مدیریت خود در این مجموعه ارائه و در خصوص عملکرد حوزه علمی و آموزشی دانشگاه اظهار کرد: با روی کار آمدن معاون علمی جدید توانستیم ثبت نام در چندین دوره کوتاه مدت را انجام دهیم و طی یک قرارداد که با سازمان نظام مهندسی ساختمان منعقد شد از این پس دانشگاه آزاد شاهرود مجری دوره های آموزشی نظام مهندسی در شرق استان سمنان خواهد بود که این برای اولین بار اتفاق افتاده است و فرصت مناسبی برای مهندسین شهر ما وشهر های اطراف به حساب می آید.
وی افزود: با پیگیری های صورت گرفته مجوز برگزاری آزمون صلاحیت بالینی پزشکان اخذ شد و طی سال گذشته و امسال ۳ دوره از این آزمون را برگزار کردیم و اکنون دانشگاه آزاد شاهرود جزو معدود مراکز مجاز برگزاری این آزمون در سطح کشور است.
ابوالقاسمی فر در خصوص فعالسازی رشته های دانشگاهی در واحد شاهرود ابراز کرد: از حدود ۱۳۰ رشته این واحد دانشگاهی تعدادی غیرفعال شده بود که توانستیم بسیاری از رشته های غیر فعال از جمله صنایع دستی و معدن را که برای مدت طولانی بدون دانشجو بودند مجددا فعال کنیم و اگرچه روند نزولی دانشجو در بسیاری از دانشگاه ها وجود دارد در بهمن ماه سال گذشته از دوره مشابه خود در سال ۹۶ بیشتر دانشجو جذب شد.
عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود در خصوص اهمیت برگزاری کنفرانس ها و همایش ها گفت: مدت ها بود که دانشگاه آزاد شاهرود میزبان هیچ همایش یا سمینار علمی نبود و این برای دانشگاهی با این سابقه و ...