سفیر چین در ایران گفت: در حال حاضر مقامات دو کشور جلسات منظمی را برای مقابله با تحریم ها برگزار می کنند و توافقاتی هم صورت گرفته که به خاطر تحریم های آمریکا مجبور هستیم جزئیات این توافقات را اعلام نکنیم و نحوه انجام کارهای بانکی به صورت محرمانه صورت بگیرد.
چانگ هوا سفیر چین در ایران در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در خصوص آخرین وضعیت اقتصادی دو کشور گفت: من 6 ماه است که به عنوان سفیر جمهوری چین در ایران فعالیت می کنم و مهمترین ماموریت من گسترش روابط دو کشور بدون هیچ محدودیتی در تمامی حوزه ها است.
وی ادامه داد: بنده با عنوان نماینده دولت چین در ایران وظیفه دارم که توافقات روسای دو کشور را که رئیس جمهور روحانی و معاون ایشان در سفر به پکن داشتند را اجرا کنم. هر چند در حال حاضر اصلی ترین مشکل گسترش روابط اقتصادی دو کشور بحث نقل و انتقال بانکی است زیرا آمریکا تحریم غیرقانونی و یک جانبه ای را علیه ایران آغاز کرده که سبب به وجود آمدن مشکلات بانکی شده است.
چانگ هوا با اشاره به موضع کشور چین در توافق هسته ای گفت: دولت چین همواره از برجام حمایت می کند و بر توسعه روابط اقتصادی خود با ایران متعهد است و برای رفع مشکلات بانکی برنامه هایی را آغاز کرده است در حال حاضر مقامات دو کشور جلسات منظمی را برای مقابله با تحریم ها با یکدیگر برگزار می کنند و توافقاتی هم صورت گرفته که به خاطر تحریم های آمریکا مجبور هستیم جزئیات این توافقات را اعلام نکنیم و نحوه انجام کارهای بانکی به صورت محرمانه صورت بگیرد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار