بجنورد- ایرنا- مدیر فرودگاه بجنورد اعلام کرد: پروازهای این فرودگاه به مقصد تهران و بالعکس که در ۲ هفته اخیر دچار وقفه شده بود، از چهارم خردادماه - فردا - ازسر گرفته می شود.

محمدابراهیم قدمگاهی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تمام پروازهای این فرودگاه با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و نیز ریزش شمار مسافران، از سوی شرکت های هواپیمایی در نیمه دوم اردیبهشت امسال لغو شده بود که سه شرکت هواپیمایی نسبت به برقراری مجدد پروازهای خود در هفته جاری اعلام آمادگی کرده اند.
وی افزود: بر اساس تقویم پروازی فرودگاه بجنورد، در هفته ۹ پرواز رفت و برگشت بین بجنورد و تهران باید انجام شود که با توجه به شیوع کرونا و کاهش آمار مسافر، در ۲ ماه شمار این پروازها به یک تا ۲ پرواز رسیده و در نهایت تمامی پروازها لغو شد.
وی اظهار داشت: شرکت هواپیمایی آسمان برای روز یکشنبه، ایران ایر برای روز سه شنبه و شرکت هواپیمایی ماهان برای روز جمعه هفته جاری پرواز دارند و اگر استقبال از سوی مردم برای سفر هوایی مناسب باشد این شرکت ها برنامه های پروازی خود را افزایش خواهند داد.
از زمان شیوع ویروس کرونا شرکت هواپیمایی آسمان، ماهان و ایران ایر شمار زیادی از برنامه های پروازی خود در مسیر بجنورد - تهران را لغو کردند که این امر نیز به نوعی باعث کاهش مسافر شد.
پارسال ۲۴۲ پرواز توسط سه شرکت هواپیمایی مزبور به مقصد فرودگاه بجنورد انجام شده که در مقایسه با سال پیش از آن ۱۲۰ درصد افزایش داشته است اما از اسفند ماه پارسال سفر ناوگان هوایی استان بسیار کاهش یافت.
۲۸ هزار و ۱۶۲ مسافر، سال گذشته از طریق پروازهای فرودگاه بجنورد جابه جا شده اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال ماقبل آن ۹۸.۵ درصد افزایش نشان می دهد.
فرودگاه بجنورد به علت شرایط خاص اقلیمی و مکانی، نیاز به هواپیمای خاص دارد که هم اکنون عمدتا هواپیماهای فوکر در این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری